Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ενα κανάλι γεμάτο θησαυρούς!!
#1
Ένα καταπληκτικό κανάλι εκεί στο Αμέρικα
με απίστευτους μουσικούς, τσεκάρετε και μπείτε στο κανάλι να βρείτε και άλλα




Τι λέτε για τον παίχτη (τρομερός και στο ούτιWink τον Mal Barsamian ???
Reply
#2
Λοιπόν Βρούβα, δε μπορώ να πιστέψω ότι έμενα στην περιοχή αυτή για 5 χρόνια κ δεν τους είχα ακούσει ποτέ! Θα ενημερώσω την κοινότητα εκεί γιατί δεν έχουν ιδέα για αυτά τα ωραία προγράμματα....

Τί μικρός που είναι κι ο κόσμος στην Αμερική.. Όπως κοίταγα τα άλλα βίντεο είδα τον κιθαρίστα εδώ.



Τον γνώρισα την Κυριακή σε μια ταβέρνα στην Πενσυλβάνια...

Όσο για το Ούτι...ξέρει πολύ καλά τους δρόμους του!!!
Παίζεις κάποιο όργανο;;
Reply
#3
Το επίπεδο και η αισθητική αυτών των μουσικών είναι αξιοθαύμαστο.
Πρόσεξες ότι στο βίντεο που έβαλες ούτι παίζει, ο κλαρινίστας απο το παραπάνω βίντεο?
Φοβερές και οι φωνές, τι να πω, μπράβο!!

Εγω βρέθηκα με ένα κλαρίνο boehm φέτος το καλοκαίρι για να μη κουβαλάω το τενόρο σαξόφωνο στις διακοπές, το παράτησα μετά απο ελάχιστο παίξιμο
(με το ζόρι 2 οκτάβαWink.
Και τελικά έχει κανα 2 βδομάδες που το ξανάπιασα αποφασισμένος να παίξω μικρασιάτικα και δημοτικά, προχωράω αργά αλλά σταθερά, το σκέφτομαι και για δάσκαλο, σίγουρα θα μελετήσω τα διδακτικά σου βίντεο.
Να κάνω και μια ερώτηση προϊόν της ασχετοσύνης μου, στο βίντεο που πόσταρα παραπάνω σ΄αυτο το thread το κλαρίνο είναι boehm ή Oehler???
Reply
#4
Τώρα το πρόσεξα ότι παίζει ΚΑΙ Ούτι!! Πολύ καλός!!

Το κλαρίνο που λες νομίζω είναι Oehler αν και δεν μπορώ να το δω καθαρά.

Eδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε να εξελιχθείς με το παίξιμό σου!! Μπορείς να διαβάσεις παρτιτούρα ή παίζεις εμπειρικά;

Ότι πρόβλημα έχει κάντο ποστ κ θα το λύσουμε!
Reply
#5
Guys! Thanks for those videos!!! Lovely channel! I downloaded all the music to my IPOD!!!!
Reply
#6
Σ΄ευχαριστώ πολύ Τσέλιγκα
με το αυτί παίζω, έμαθα να διαβάζω και παρτιτούρα, αλλα παάααρα πολυ αργά
πιο γρήγορα βγάζω κάτι με το αυτί.
Παίζω και τζουραδάκι-ρεμπέτικα οπότε τα πάω καλά με τους δρόμους,
βέβαια δε φτάνει αλλά νομίζω οτι βοηθάει.
Reply
#7
geiass sas ,ama prosxestai, sto 12:46 mark tha eidis oti pazi me bohem system clarino ,look at the bottom part very closly, certain songs can be played with a bohem system ,ive seen then in filarmoniki in tripolis, but if you want to play kambisia songs ,or jazz ala benny goodman you need an albert system clarinet .
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  ΠΙΤΣΙΟΛΗΣ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΒΓΗΚΕ Ο ΧΆΡΟΣ grimbovo 1 5,395 March 14th, 2016, 04:39
Last Post: skaros

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)