Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κλαρινο KOHLER ΛΑ
#11
Καλημέρα Σάκη,

πρέπει να το προσέξεις λίγο αυτό να έχεις σετ με ένα Γαλλικό και ένα Γερμανικό καθώς έχουν διαφορά στο φύσημα όπως επίσης και στα δάχτυλα.. Όταν αφήνεις το ένα δηλαδή και πιάνεις το άλλο πρέπει να έχουν παρόμοι χειρισμό. Εκτός βέβαια εαν εσύ βολεύεσαι!!
Reply
#12
Κατάλαβα το σκεπτικό σου Σκάρε. Αλλά έχω σκοπό να δώσω κάποτε το γαλλικο και να βρω ένα γερμανικό σι μπεμόλ. Να τα ταιριάξω.
Στο τέλος τι γράφεις; δε κατάλαβα. ..
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#13
Γεια σου Σάκη,

εννοώ εαν σε βολεύει το Γαλλικό σαν σετ με το Γερμανικό πάω πάσο  Wink
Reply
#14
Λοιπόν σκάρε το κλαρινο ηταν σκέτη αποτυχία. Σφραγιδατο όλο αλλά από σι μπεμόλ το είχαν κάνει λα.ξυσμενες σφραγιδες Bb κ ξανά σταμπαρισμενο από πάνω Α. Κ είχαν μεγαλώσει και το πάνω σώμα του κλαρινου . Είχαν κάνει πολλά περίεργα.
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#15
Πωπω σοβαρά μιλάς Σάκη?

Συνεχίζω να εκπλήσσομαι με αυτά που κάνουν στα καημένα τα κλαρινάκια εδώ στην Ελλάδα!

Το πήγες σε τεχνικό τελικα?
Reply
#16
Όχι τι να πάω.  Τα ειδα μόνος μου.τι να τον κάνω τον τεχνικό ; με έναν καλό φακό και μπόλικο Bore oil όλα φαίνονται. ..

   

Σκάρε μιλάμε για κατάντια του οργάνου και είναι κρίμα. ...
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#17
Τα λογια ειναι περιτα εκει που εχουμε καταντησει.

Απλα κοιτανε πως θα βγαλουν λεφτα και δεν τους ενδιαφερει αν ξανα αγορασεις απο αυτους ή αν πεις καλα λογια.
Το μονο που τους νοιαζει ειναι πως θα αρπαξουν τα χρηματα. ( γιατι περι αρπαχτης προκειται)
''Όσο πιο διεφθαρμένη είναι μια χωρα, τόσους περισσότερους νόμους έχει!!''



Reply
#18
(February 5th, 2018, 12:00)kosdan Wrote: Τα λογια ειναι περιτα εκει που εχουμε καταντησει.

Απλα κοιτανε πως θα βγαλουν λεφτα και δεν τους ενδιαφερει αν ξανα αγορασεις απο αυτους ή αν πεις καλα λογια.
Το μονο που τους νοιαζει ειναι πως θα αρπαξουν τα χρηματα. ( γιατι περι αρπαχτης προκειται)

Ακριβώς !!! Γι αυτο το σκέπτομαι πάρα πολύ σοβαρά για κατασκευή ΚΑΙΝΟΎΡΙΟΥ  οργάνου ΑΚΡΙΒΏΣ  όπως το θέλω εγώ.  Κομμένο και ραμμένο στα μέτρα μου  !!!
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#19
(February 5th, 2018, 11:35)Sakis kalamata Wrote: Όχι τι να πάω.  Τα ειδα μόνος μου.τι να τον κάνω τον τεχνικό ; με έναν καλό φακό και μπόλικο Bore oil όλα φαίνονται. ..



Σκάρε μιλάμε για κατάντια του οργάνου και είναι κρίμα. ...

Αν είναι δυνατόν....
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Κλαρίνο CONN Vlaxos 0 114 August 6th, 2023, 07:36
Last Post: Vlaxos
  Δακτυλισμοί σε boehm κλαρίνο. n30s 5 13,230 July 3rd, 2017, 03:24
Last Post: n30s
Question Κλαρινο απο ξυλο ελιας !!! Sakis kalamata 6 15,619 May 27th, 2017, 12:20
Last Post: grimbovo
  Κλαρινο Boosey kosdan 7 15,795 October 2nd, 2016, 04:06
Last Post: skaros
  giorgos1971 Κλαρίνο Boehm tseligas 1 6,685 July 6th, 2016, 03:04
Last Post: skaros
  jazz κλαρινο zaxzax 3 10,371 January 10th, 2016, 17:55
Last Post: kosdan
  Αρχάριος - Τι κλαρίνο να πάρω για να βγάζω ήχο παν&#951 chriskoll 30 49,274 December 11th, 2013, 19:10
Last Post: chitowngreek

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)