Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
σολο
#1



σκαρος πες μου  τη γνωμη σου περιμενω τη κριτικη σου και απο ολη την ομαδα
Reply
#2
Γεια σου Γιώργο καλημέρα,

καταρχάς χαίρομαι που κάποιο μέλος ανεβάζει βίντεο με δικό του παίξιμο μετά από καιρό!  Wink

Άκουσα αρκετή ώρα το βιντέο για να μπορώ να έχω πιο εμπεριστατωμένη άποψη! Κατά την άποψή μου θεωρώ πως έχεις βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με το τελευταίο βίντεο που είχες ανεβάσει πριν κάποιο καιρό. Υπάρχει μία συνοχή στο κομμάτι με αρχή μέση και τέλος. Κάποιες τεχνικές και ιδιώματα τα έχεις μάθει καλά όπως για παράδειγμα κάποια glissandos και κάνα δυο άλλες χαρακτηριστικές φράσεις που τις έχω ακούσει πολλές φορές και σε παιξίματα του Μπαρμπα - Τάσου! Επίσης κουρδίζεις αρκετά καλά τις φωνές, σε αυτό παίζει ρόλο και το κλαρίνο βέβαια αλλά οπωσδήποτε και η μάσκα σου!

Για να χρωματίσεις όμως περισσότερο το παίξιμο και να ακουστεί πιο παραδοσιακό το χρώμα χρειάζονται κατά βάση δύο πράγματα, στακάτο και ταϊτά! Εάν τα δουλέψεις θα δεις ότι σιγά σιγά με τον καιρό θα φτιάχνει το χρώμα. 

Θα ήθελα και άλλα μέλη να συμμετέχουν στη συζήτηση και να σχολιάσουν καθώς είμαστε εδώ για να βοηθάμε και να ανταλλάσουμε απόψεις!
Reply
#3
σκάρος ευχαριστώ πολύ για την κριτική σου έχεις δίκαιο θα προσπαθήσω για ταιτά και το στακάτο
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Παπαλαμπραινα σολο JohnAugust 4 10,220 March 20th, 2016, 17:51
Last Post: tseligas

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)