Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γαλλικό ή Γερμανικό σύστημα;
#11
http://store.paraschos.gr/index.php?act=...oductId=61 Αυτό εδώ είναι
Reply
#12
Για 200 Ευρώ ομολογώ ότι θα ήμουν σκεπτικός.
Πως παίζει; το νιώθεις στιβαρό;
Reply
#13
Έχει καθαρό ήχο, είναι βαρύ όργανο σε σχέση με άλλα που δοκίμασα και αυτός που μου το πρότεινε το είχε δοκιμασμένο. Εγώ είμαι ευχαριστημένος γιατί και για αρχή δεν ήθελα να δαπανήσω πολλά χρήματα γιατί δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω στο τέλος. Πιστεύω ότι είναι ένα πολύ καλό όργανο για ξεκίνημα. Δεν φαλτσάρει ακόμα και σε εμένα που δεν έχω φτιάξει ακόμα την τέλεια μάσκα στην μιάμιση βδομάδα που παίζω
Reply
#14
Με τι επιστόμιο/καλαμάκι ξεκίνησες;;
Reply
#15
Επιστόμιο θα σε γελάσω. Αυτό που είχε από τον κατασκευαστή. Δεν ξέρω και τις διαφορές σ'αυτά. Καλαμάκι 1.5
Reply
#16
atg, έχεις δει αν φαλτσάρει; Το δικό μου είναι ένα Αμάτι. Το πήρα γύρω στα 500 ευρώ αλλά δεν μπορώ να το κάνω να κουρδίσει. Δοκίμασα με #1 Καλαμάκι ...γιατί με αυτό παίζουν όλοι.
Reply
#17
Δεν φαλτσάρει όχι... Ήδη αρχίζω να αποκτάω οικιότητα και με τις πολύ ψιλές νότες (τρίτη ΣΙ και πάνωWink. Εμένα ο κατασκευαστής και ο δάσκαλος μου πρότειναν #1.5 για να φτιάξω μάσκα. Ίσως να παίζει ρόλο και το επιστόμιο γιατί εγώ και με ένα δεύτερο επιστόμιο της Selmer που έχω, ακόμα με τρομερή δυσκολία βγάζω ήχο γι' αυτό και παίζω με του κατασκευαστή πολύ άνετα.
Reply
#18
Παιδιά, παίζει ρόλο κ ο κατασκευαστής στα καλαμάκια. Π.Χ. Τα Vandoren είναι πιο 1.5 σκληρά από τα 1.5 Ricoh.

Και έχω δοκιμάσει και μερικά συνθετικά...αυτά βγάζουν ήχο με το που φυσάει αέρας!

atg, τι μάρκα είναι το δικό σου;

Λεβέντη, είδα την ερώτηση που έκανες στο άλλο φορουμ κ σου απαντάω εκεί!
Reply
#19
Flying goose
Reply
#20
Α τα χω ακούσει αυτά, είναι κινέζικα κ ίσως τα φτηνότερα που υπάρχουν....
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)