Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vandoren LC21
#1
Καλησπέρα σε όλους ! χρησιμοποιεί καποιος Vandoren LC21 ;ποια η διαφορά ανάμεσα  στα τρια ανταλλακτικά της βασης για το καλαμάκι ;
Reply
#2
Δερμάτινος σφιγκτήρας είναι αυτός?

Εγώ χρησιμοποιώ την optimum που έχει και αυτή τρία ανταλλακτικά για τη βάση. Πιθανόν να είναι όμοια..
Reply
#3
Ναι skaro δερματινος σφιγκτηρας της vandoren!εχει μια μεταλικη,μια δερματινη και μια απο αλλο υλικο!
Reply
#4
Στην προκειμένη περίπτωση θα χρησιμοποιησεις οποίο ανταλλακτικό ταιριάζει καλύτερα στο φυσημα σου!
Reply
#5
Εγώ έχω μένα της B&G αλλά μερικές φορές με δυσκολεύει το καλάμι. Φταίει ο σφιγτηρας; έχω δοκιμάσει κ μεταλλικού που έχω αλλά κ πάλι δεν με ικανοποιούν ....
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#6
Σάκη,

της BG έχεις έναν δερμάτινο?
Reply
#7
(November 16th, 2016, 06:24)skaros Wrote: Σάκη,

της BG έχεις έναν δερμάτινο?

Ναι Σκάρε. δοκίμασα Κ του έβαλα. από κάτω ένα χαρτάκι χοντρο κ βελτιώνει πολύ το "πρόβλημα". θα του φτιάξω ένα πλαστικό κ θα το κολλήσω να μείνει μόνιμα εκεί. όπως το ακρυβοτερο  μοντέλο...
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#8
Ωραία πατέντα,

Έχω κι εγώ έναν δερμάτινο της BG πολύ πιθανόν να είναι και ο ίδιος αλλά δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος! Προς το παρών παίζω με τον Vandoren Optimum και μπορώ να πω πως είναι πολύ καλός..
Reply
#9
Φαίνεται κ απ το μάτι ο δικός σου ότι είναι "εργαλείο"...
Όσο για την πατεντα όταν ασχοληθώ ,θα σ πω τα αποτελέσματα !!! Smile
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#10
Εγώ παίζω με ένα που δε θυμάμαι μάρκα αλλά μοιάζει με αυτό...
   

Πάντως δε μπορώ να καταλάβω αν κ πως αλλάζει ο ήχος...
Μήπως μπορεί κάποιος να κάνει μερικές γενικές παρατηρήσεις πάνω στις δέστρες;
δερματινες...μεταλλικές..που πρεπει να σφίγγεις κτλ...
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  VANDOREN LC31P Klassik Σφιγκτήρας katestrammenos 1 5,237 April 23rd, 2017, 12:36
Last Post: skaros

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)