Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόβλημα στις χαμηλές
#6
(October 16th, 2016, 15:43)Pedro Wrote: Το κλαρίνο το αγόρασα μεταχειρισμένο, έχωντας περάσει σέρβις από τον πωλητή. Επειδή είναι παλιό όργανο και είναι ξύλινο, έγινε αυστηρή επιθεώρηση, πριν την αγορά.
Οι τάπες είναι αλλαγμένες, φάινονται ολοκαίνουριες.

Grimbovo το κλαρίνο έπαιζε μια χαρά, ξαφνικά άρχισε να μην βγάζει τις χαμηλές. Δεν άλλαξα κάτι στη μάσκα ή στα δάχτυλά μου.
Δεν ξέρω ποιός έκανε το service, αλλά από τη στιγμή που βάζωντας χαρτοπετσέτα βρέθηκε η διαρροή και πλέον παίζει κανονικά, σημαίνει ότι κάτι συμβαίνει με την τάπα, σωστά?

Υπάρχει περίπτωση να είναι κακής ποιότητας τάπες, ή να έχει περαστεί στραβά, και να παρουσιάστηκε ξαφνικά το πρόβλημα?

Εάν είναι θέμα της τάπας, πως διορθώνεται? Πρέπει να την βγάλω και να βάλω καινούρια? Μήπως χρειάζεται να πειραχτεί καμία βιδούλα στο κλειδί (A-A#) ?

σου είχα γράψει στο προηγούμενο δεν ξέρω αν το διάβασες, κομμάτι -κομμάτι κλείσε όλες τις τρύπες και φύσα να δεις από που χάνει και αν δεν μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου πρέπει να το πας σε έναν μάστορα να το δει μπορεί να μην δουλεύουν  και τα ελατήρια σωστά που επαναφέρουν τα κλειδιά στη θέση τους  μπορεί να ξεκόλλησε και καμιά τάπα αν ειναι σίγουρα αυτή τάπα που λες  θα έχει ξεκολλήσει και κάθετε στραβά βγάλτη και  ξανά κόλλησε τη 
Εγώ σε ένα σέρβις έβαλα δερμάτινες τάπες και εδώ και δυο τρία χρόνια δεν μου έβγαλε κανένα τέτοιο πρόβλημα
Reply


Messages In This Thread
Πρόβλημα στις χαμηλές - by Pedro - October 15th, 2016, 18:59
RE: Πρόβλημα στις χαμηλές - by skaros - October 16th, 2016, 14:16
RE: Πρόβλημα στις χαμηλές - by Pedro - October 16th, 2016, 15:43
RE: Πρόβλημα στις χαμηλές - by gfasoulis - October 17th, 2016, 00:58
RE: Πρόβλημα στις χαμηλές - by skaros - October 18th, 2016, 02:29
RE: Πρόβλημα στις χαμηλές - by Pedro - October 18th, 2016, 16:27
RE: Πρόβλημα στις χαμηλές - by Pedro - November 2nd, 2016, 21:28
RE: Πρόβλημα στις χαμηλές - by skaros - November 3rd, 2016, 02:44

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Προβλημα! ODYSSEYS 1 4,997 October 9th, 2017, 11:17
Last Post: skaros

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)