Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Θα παραγγειλω στα βουνα"
#1
Γειά σας παίδες! Θελω όποτε  μπορέσετε να ανεβάσετε  για μαθημα το ωραίο αργο τσάμικο "θα παραγγειλω στα βουνα" ,"να χαμηλωσουν λιγο κι αν δεν μπορεσω ν ' ανεβώ  χαμπερι θα τους στειλω",
Reply
#2
Γεια σου φίλε μου και καλώς ήλθες στην παρέα μας!

Φυσικά, μέσα στις επόμενες μέρες θα το έχεις το κομμάτι!

Πες μας αν θες και λίγα λόγια για σένα, από που κατάγεσαι πόσο καιρό ασχολείσαι με το όργανο κτλ!
Reply
#3
Καλησπερα skaro!Κατάγομαι απο απο τα Αγραφα Ευρυτανιας απο γενια κτηνοτροφων Σαρακατσανων ,παρόλα αυτά ειμαι παιδι της πόλης, όντας γέννημα θρέμμα των Αθηνών!Απο μικρος αγαπάω την μουσικη παράδοση έχοντας ακούσματα και δημοτικά απο τους παππούδες αλλά και ρεμπετικα απ'τους γονείς!Αρχισα κλαρινο στα 22 αλλά μονο για 3 χρονια γιατι με κερδισαν τα έγχορδα(μπουζουκι)ηταν η εποχη!!!
Το κλαρινο το εχω παντα μες την καρδια μου και αποφάσισα μετα απο 15 χρονια να συνεχισω αυτο που αφησα και να αφοσιωθω στη μελέτη του κλαρινου!!
Και να'μαι στην ,ομολογω, απιστευτη για την εποχη παρεα σας!!!ΕΥΓΕ
Reply
#4
Γεια σου Οδυσσέα Καρακατςάνε! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!
Τι κλαρίνο έχεις;; ανέβασε κ καμία φωτό!
Reply
#5
Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια Οδυσσέα (αυτό είναι το όνομά σου?)

Μόλις πέρασα το τραγούδι που ζήτησες και πιστεύω πως αύριο θα καταφέρω να το βιντεοσκοπήσω κιόλας σε αναλυτικό βίντεο!

Ποτέ δεν είναι αργά, πόσο μάλλον που έχεις κιόλας γνώσεις πάνω στη μουσική, θα έχεις γρήγορη πρόοδο!
Reply
#6
Το Οδυσσευς ειναι το ονομα που διαλεξα εγω,μου αρεσει περισσότερο !Κατα κοσμον Γιαννης!Παιζω με Αmati Acl 241με επιστομιο Β45 lyric και δεστρα vandoren klassik!Καλαμι vandoren 1   11/2 & 2.Το οργανο παιζει καλα(εκτος απο το προβλημα με την ψυχη) πιστευω ομως οτι για ν'ανέβω επιπεδο θα πρεπει συντομα να κοιτάξω για ενα καλλίτερο!Το επιστομιο το διαλεξα προσφατα μετα απο δυο ωρες δοκιμων οσο για την δεστρα ηταν πειραματικη επιλοη αλλά  νομιζω καλή!Η γνωμη σας !!!
Τα εβγαλα φωτογραφιες αλλά  οταν παταω ν'ανεβουν μου λεει οτι ειναι μεγαλα αρχεία
Reply
#7
Το b45 lyre είναι από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο επιστόμιο της vandoren που υπάρχει στην αγορά! Ναι, ίσως πρέπει να κάνεις ένα resize για να ανέβουν οι φώτο!

Μπορείς να τις ποστάρεις σε αυτό το thread:

http://www.klarinogreek.com/forum2016/sh...hp?tid=587
Reply
#8
Αγαπητέ ODDYSEYS,

Το κομμάτι το οποίο ζήτησες μόλις αναρτήθηκε στη σελίδα μας και είναι διαθέσιμο εδώ: www.klarinogreek.com/ThaParaggeiloStaVouna

Πες μας πως σου φαίνεται!  Wink
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Στα Βέρβενα στα Δολιανά skaros 0 863 July 6th, 2020, 09:16
Last Post: skaros
  Όσα πουλάκια στα βουνά skaros 0 2,124 March 25th, 2019, 03:26
Last Post: skaros
  Βγήκα ψηλά στα διάσελα skaros 0 4,184 February 12th, 2018, 08:39
Last Post: skaros
  Μη με κοιτάς στα μάτια skaros 2 6,499 January 27th, 2018, 15:14
Last Post: skaros
  ΝΑ ΧΑΜΗΛΩΝΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ suntown 14 23,612 October 26th, 2015, 20:16
Last Post: chitowngreek

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)