Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καλύτερο setup για το κλαρίνο μας!
#11
Όντως Σκαρε θα πρέπει να ψάξεις για μεταχειρισμενη και αυτό δεν είναι και πολύ καλό. Αλλά πιστεύω πως μπορείς να βρεις και προσεγμένες παλιες selmer οι οποίες έχουν καλύτερο ήχο ακόμα και τα καινούργια μοντέλα. Έχει δοκιμάσει κανένα μέλος κάποια μοντέλο selmer. ?( πχ. Hs *, Hs**, c85 120, c85 115)
Reply
#12
(September 8th, 2016, 06:31)JohnAugust Wrote: Όντως Σκαρε θα πρέπει να ψάξεις για μεταχειρισμενη και αυτό δεν είναι και πολύ καλό. Αλλά πιστεύω πως μπορείς να βρεις και προσεγμένες παλιες selmer οι οποίες έχουν καλύτερο ήχο ακόμα και τα καινούργια μοντέλα. Έχει δοκιμάσει κανένα μέλος κάποια μοντέλο selmer. ?( πχ. Hs *,  Hs**, c85 120, c85 115)

C85_120 είχα και την εδωσα δεν μου άρεσε ήθελε καλάμι πάνω από 2 και με δυσκόλευε το λιγότερο 2..Πανάκριβα επιστομια το είχα πάρει130euro..
Reply
#13
Προφανώς εγω δοκίμασα το μοντέλο που δεν βγάζει πλέον. Ανταπικριθηκε με 1.5 τέλεια
Reply
#14
(September 8th, 2016, 06:31)JohnAugust Wrote: Όντως Σκαρε θα πρέπει να ψάξεις για μεταχειρισμενη και αυτό δεν είναι και πολύ καλό. Αλλά πιστεύω πως μπορείς να βρεις και προσεγμένες παλιες selmer οι οποίες έχουν καλύτερο ήχο ακόμα και τα καινούργια μοντέλα. Έχει δοκιμάσει κανένα μέλος κάποια μοντέλο selmer. ?( πχ. Hs *,  Hs**, c85 120, c85 115)

C85_120 είχα και την εδωσα δεν μου άρεσε ήθελε καλάμι πάνω από 2 και με δυσκόλευε το λιγότερο 2..Πανάκριβα επιστομια το είχα πάρει130euro..
Reply
#15
hs ** ειναι αρκετα καλο . αλλα δεν το βρισκεις τωρα πια . ουτε μεταχειρισμενο ειναι ευκολο να βρεθει
Reply
#16
καλημέρα από Κέρκυρα
Μήπως κάποιο μέλος ξέρει τις Νότες πάνω σε κλαρίνο Ντο
Έχω ένα τσέχικο το είχα αγοράσει το 1978 αλλά δεν το έχω ψάξει καθόλου μου είπε ένας τεχνίτης που έκανα ένα σέρβις ότι κάποιες νότες είναι σε διαφορετικά κλειδιά.
Reply
#17
Καλημέρα Γιώργο,

Οι νότες πάνω σε όλα τα κλαρίνα (ντο,Σιb,Λα,Σολ κτλ) είναι οι ίδιες. Απλά σε κλαθε περίπτωση αλλάζει ο τόνος ανάλογα με τη νότα που παίζουμε. Μήπως το κλαρίνο αυτό είναι διαφορετικό σύστημα? Πόσταρε εαν θέλεις κάποιες φωτογραφίες σε άλλο thread ;-)
Reply
#18
ΟΚ
έχω χάσει το βαρελάκι και έχω φτιάξει ένα από τεφλον θα είναι φάλτσο και επειδή δεν παίζει τώρα κανένας δεν το πολυψάχνω ούτε μάρκα έχει πάνω

στα ντο οι νότες πέφτουν πάνω στο πιάνο ? κάτι τέτοιο έχω ακούσει.
Reply
#19
Οταν παίζεις ντο ειναι ντο. οταν παιζεις ρε ειναι ρε κτλ.
Reply
#20
ευχαριστώ
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Αναζήτηση για βαρελάκι Greg 8 14,526 September 20th, 2013, 12:41
Last Post: tseligas

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)