Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η Ιτιά με δύο κλαρίνα
#11
GRIMBOVO Η ΙΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΣΑΜΙΚΑ . ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΡΥΘΜΟ
Reply
#12
Θα συμφωνήσω με τον Suntown!
Reply
#13
Τσέλιγκα , περιμένω σχόλιο !!!!!!
Reply
#14
τι σχολιο να κανει ο τσελιγκας ? ολοι οι παιχτες του κλαρινου και δασκαλοι συμφωνουν οτι ειναι το πιο ευκολο τσαμικο.
παρακατω ενας νεος μαθητης στο μουσειο λαικων οργανων αποδεικνυει οτι η ιτια παιζεται και απο αρχαριους

Reply
#15
(June 23rd, 2016, 02:55)JohnAugust Wrote: Τσέλιγκα , περιμένω σχόλιο !!!!!!

Γιάννη, το 3ο τραγούδι που έμαθα ήταν η Ιτιά!
1ο ...ένα νερό κυρά Βαγγελιώ
2ο ...Σαμμιώτισσα

3ο ...ιτιά και Παπαλάμπραινα
Απότι θυμάμαι ήταν σχετικά εύκολο...η δυσκολία μου εκείνο τον καιρό ήταν στο ότι δεν είχα φτιάξει φύσημα και μου έβγαινε λίγο δύσκολα το κάτω ΜΙ...

Κ βέβαια δεν είχα δάσκαλο σαν τον Σκάρο !!:-) Big Grin
Reply
#16
Γιάννη Πολύ ωραίο παίξιμο! Γερό φύσιμα! Νομίζω όταν κατέβω πρέπει να γίνει Ιτιά με τρία κλαρίνα! τι λέτε;
Reply
#17
Καλησπέρα σε όλους!!!!  Cool
Suntown δεν καταλαβες μάλλον... 
Ζητησα την γνώμη του Τσελιγκα για την εκτελεση μου..  Tongue 
Το αν είναι εύκολη η δύσκολη η ιτια δεν έχει καμια σχεση με το θεμα αυτο. 
Μαλλον παρεξήγησες.... 
Τσελιγκα θα συναντηθούμε μάλλον στην Αθήνα 
με τον skaro και θα παίξουμε και την ιτια και αλλα. 
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλα σας λόγια!!!!!!  Heart
Reply
#18
συγνωμη john η δικη σου εκτελεση σκιζει. για τοσο λιγο που παιζεις την εκτελεσες εξαιρετικα. καλο καλοκαιρι
Reply
#19
Επίσης!!!!!
Reply
#20
(June 18th, 2016, 03:06)skaros Wrote: Καλημέρα σε όλους τους φίλους!

Θα ήθελα να σας παρουσιάσω ένα βίντεο το οποίο βιντεοσκόπησα πρόσφατα με τον ταλαντούχο μαθητή μου Γιάννη Αυγουστή. Παίζουμε την Ιτιά από χειρισμό Λα σε Bb κλαρίνα!  Smile


Μπράβω Δάσκαλε μπράβω και στον John , νεα γενιά να μαθαίνει την παραδοσή της ΕΛΛΑΔΟΣ.Εξαιρετική εκτελεση

(June 24th, 2016, 12:39)grimbovo Wrote:
(June 18th, 2016, 03:06)skaros Wrote: Καλημέρα σε όλους τους φίλους!

Θα ήθελα να σας παρουσιάσω ένα βίντεο το οποίο βιντεοσκόπησα πρόσφατα με τον ταλαντούχο μαθητή μου Γιάννη Αυγουστή. Παίζουμε την Ιτιά από χειρισμό Λα σε Bb κλαρίνα!  Smile


Μπράβω Δάσκαλε μπράβω και στον John , νεα γενιά να μαθαίνει την παραδοσή της ΕΛΛΑΔΟΣ.Εξαιρετική εκτελεση

Για το μπράβο στοSKARO δεν είναι διότι ξέρει να παίζει την Ιτιά  Tongue Αλλα διότι τα  δείχνει όλα  στους μαθητές του , πραγματική  Βοήθεια και υπομονή  !!!!!! Για τον John  Συνέχισε έτσι ..............
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Δύο μαύρα μάτια αγαπώ. Sakis kalamata 2 5,835 October 2nd, 2017, 06:30
Last Post: Sakis kalamata

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)