Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αγορα μεταχειρησμενου κλαρινου για δωρο
#11
Αργησα λίγο αλλά το έκανα.





Tseligas Το LP τι είναι;
Reply
#12
Ωραιο ξεπακεταρισμα!

Πολύ καλο που βάζουν στάντ και μετρονομο κουρδίστηρι μαζί.
Έχω μερικές απορίες αν μπορείς να μου τις απαντήσεις...
Το οργανο ειναι κουρδισμενο; Δηλαδή σου φυσάει σωστά τις νότες;
Τα κλειδιά ειναι στιβαρά η στραβωνουν εύκολα;

Ειναι άνετο στο παίξιμο;

Σευχαριστω!
Reply
#13
Smile 
καλησπέρα Wink  

Eγω θα πρότεινα να μην αγοράσεις ένα φτηνό καινούριο όργανο από το ebay ..
Cool 
Και εγώ άρχισα με ένα σχεδόν τέτοιο άλλα το όργανο το άλλαξα μέσα σε 2 μόνο μήνες ,οχι μονο γιατι δεν ηταν κουρδισμένο 
αλλα και γιατι ειχε αρχισει να ξεκολλάει ολοκληρο απο την μελετη και τις σχετικά πολλες ωρες παιξίματος..Το ειχα παρει 150 ευρω.. Να φανταστείς βρήκα στην χε εναν μη γνωστη του αντικειμένου ο οποίος πούλαγε ένα παλιό όργανο με 300 ευρώ. Το αγορασα λοιπον και αποδηχθηκε πως το οργανο ειναι πανω απο 80 ετων και ο ηχος του παρα πολυ καλος.
Smile Smile
καλύτερα μην παρεις απο το fb γιατι ξερουν τι πουλανε και τα πολυ φθηνα δενκαλα .
Αυτα απο εμενα 
φιλικά Γιάννης
Reply
#14
Γιάννη και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν πριν το πάρω.
Επαιζα στην φιλαρμονική του δήμου για περίπου 20 χρόνια. Εδώ και μια δεκαετία μπορεί ακαι παραπάνω σταμάτησα.
Εχω να ακουμπήσω κλαρινο 10 χρονια το λιγότερο.
Το δικό μου θέμα ήταν ότι δεν είμουν σε θέση να δώσω 300 ευρώ για όργανο γιατί μπορεί σε 2-3 μήνες να το παρατήσω πάλι.Ετσι αποφάσισα να πάρω ενα φθηνό noname.


Τσέλιγκα χωρίς να είμαι γνώστης του αντικειμένου είμαι ευχαριστημένος από το όργανο. Τα κλειδιά δεν στραβώνουν.
Για το κούρδισμα και το παίξιμο δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά γιατί όπως είπα δεν έπιασα κλαρίνο εδώ και 10 χρόνια.Στους 5 μήνες που το έχω συνολικά να έχω παίξει 30 -40 ώρες τα χείλια μου στην πρώτη ώρα μουδιάζουν και τα δάχτυλα θέλουν πολύ για να σπάσουν. Αλλά θα κάνω ένα βίντεο με το κουρδιστήρι να δείτε τι λέει.
Reply
#15
Γεια σου n30s
Πολύ σωστά αυτά που λες.... Το θέμα ομως ειναι οτι αν αποφασίσεις να μελετήσεις εντατικά ουτε δυο μηνες δεν σε καλυπτει (με την προϋπόθεση οτι εξελίσσεσαι καθημερινά )..
Reply
#16
Θα το μαθουμε σε λιγο καιρο.
Εχει 2-3 βδομαδες που διαβαζω μερα παρα μερα 2 ωρες συστηματικα. Ετσι κι αλλιως το πηρα με την προυποθεση μετα απο 6 μηνες 1 χρονο (αν ασχολουμε και εξελιχθω) να παρω ενα επωνυμο.
Reply
#17
Καλημέρα και από μένα φίλε μου!

Εαν δε σου κάνει κόπο κάποια στιγμή μπορείς να ανεβάσεις και βίντεο για να το ακούσουμε το οργανάκι  Smile
Reply
#18
(June 17th, 2016, 04:37)n30s Wrote: Αργησα λίγο αλλά το έκανα.





Tseligas Το LP τι είναι;
n30s χιλια συγνωμη που δεν σου απαντησα αλλα ημουν διακοπες στην Ελλαδα για πανω απο 2 μηνες και οταν γυρισα (πριν μια εβδομαδα) ξεχασα να σου απαντησω.
Δεν θα αγορασω κλαρινο για δωρο, αγορα ενα αλλο δικο μου.
Συγνωμη για την ταπαιπωρια και 1000 συγνωμη και παλι Confused Confused Confused
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Θηκη για κλαρινο ΛΑ kosdan 15 29,564 September 21st, 2016, 05:03
Last Post: kosdan
  Ψάχνω για έβενο Sib μεταχειρισμένο tsarouxis 7 13,553 December 11th, 2013, 19:27
Last Post: chitowngreek

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)