Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAKE MUSIC FINALE 2014
#1
ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ FINALE ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ .
Μ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ .
ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ.
Reply
#2
(April 23rd, 2016, 03:38)suntown Wrote: ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ FINALE ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ .
Μ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ .
ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ.

τι είναι αυτό δέν το γνωρίζω .... Huh Huh Huh Huh
Reply
#3
Αυτό εδώ εννοεί ο Suntown
http://www.finalemusic.com/blog/

Δηλαδή πως το χειρίζεσαι;; Βάζεις το τραγούδι κ στο αναλύει σε παρτιτούρα;
Reply
#4
ανοιγει μεσω scaner μια παρτιτουρα apo pdf και την παιζει με πολλα οργανα. καλο ειναι να βαζουμε κλαρινο SIb για να κραταει την τονικοτητα που πρεπει .
επισης ανοιγει αρχεια midi τα οποια τα μετατρεπει σε παρτιτουρα και τα ακους πως παιζονται .
το προγραμμα υπαρχει μεσα στο piratebay σπασμενο ( εννοειται ) finale 2014
Reply
#5
ΤΣΕΛΙΓΚΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΔΥΟ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΝΑ ΤIΣ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ FINALE
Reply
#6
Με καποιον γνωστό μου που μίλησα στα δημοτικά δεν κάνει δουλεια δεν βγάζει σωστα τις μισες νοτες δεν καταλαβα τι εννοουσε ,στα ηπειρωτικα..
Reply
#7
GRIMBOVO ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΛΕΝΕ. ΕΓΩ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΣΩΣΤΕΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ . ΤΙΣ ΠΑΙΖΕΙ ΣΩΣΤΟΤΑΤΑ. ΑΠΛΑ ΣΤΑ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΔΩΘΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΛΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ . ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΕΙΑ
Reply
#8
Ευχαριστώ δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία προτιμώ τον δύσκολο δρόμο με τον καιρό και με εξάσκηση να τα βγάζω καταλαβαινοντας τι κλίμακα , δύσκολο αλλά δεν νομίζω να είναι ακατόρθωτο,σε αυτό το θέμα θα την αφήσω την τεχνολογία.
Reply
#9
οπως θελεις φιλε μου . η πορτα ειναι παντα ανοιχτη
Reply
#10
suntown θα ήθελα να το δοκιμάσω...στείλε μου μια κανα δύο παρτιτούρες!

Σευχαριστώ!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)