Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΠΟΤΑΜΙΑ Ηπειρώτικη πατινάδα
#1
Video 
Εάν ήτανε έυκολο θα ήθελα σε Μάθημα το Παρακάτω Τραγούδι   , ΠΑΤΙΝΆΔΑ ΟΡΓΑΝΙΚΟΣ  ΣΚΟΠΟΣ ......

Ευχαριστώ .....




Δάσκαλε περιμένω τα Νέα σου ......... Wink
Reply
#2
Είναι ένα τραγούδι το οποίο μου αρέσει ιδιαίτερα και συνηθίζω να το παίζω οπότε θα το φτιάξω και σύντομα σε μάθημα φίλε Γιώργο  Wink
Reply
#3
(April 22nd, 2016, 12:13)skaros Wrote: Είναι ένα τραγούδι το οποίο μου αρέσει ιδιαίτερα και συνηθίζω να το παίζω οπότε θα το φτιάξω και σύντομα σε μάθημα φίλε Γιώργο  Wink

Αμάν Ευχαριστώ !!!!!!!!!!!!! Περιμένω ........  Smile Smile Smile Smile Smile
Reply
#4
Έχεις ακούσει την εκτέλεση του Πετρουλούκα? Φυσικά και προτιμώ του Καψάλη αλλά ο άνθρωπος εδώ δίνει ρέστα, πολύ λεπτομέρεια 

Reply
#5
(April 23rd, 2016, 03:16)skaros Wrote: Έχεις ακούσει την εκτέλεση του Πετρουλούκα? Φυσικά και προτιμώ του Καψάλη αλλά ο άνθρωπος εδώ δίνει ρέστα, πολύ λεπτομέρεια 


Φυσίκα και δίνει ρέστα αλλά δέν μπορεις να μάθεις σωστά το  τραγούδι έχει πάρα πολύ δύσκολα και πολύ γρήγορα περάσματα ! Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το παίξιμο του Γρηγόρη  Καψάλη - του Σουκα φυσικά του Τασου Χαλκιά , διότι σου λενέ μάθε το τραγούδι !! Πέτρο Λουκας δέν ποιάνετε  ειναι αλλου  , όπως ωραίος για να μαθαίνουμε τραγούδια είναι ο Αρκαδόπουλος  κια Θοδωρίς Γεωργόπουλος  ...Αυτη έιναι η γνώμη μου έτσι , Smile Smile
Reply
#6
παντα πρεπει να διαλεγουμε μια εκτελεση στα μετρα μας . και το σημαντικο να μπορει να παιχτει με ρυθμο.
για να παιξεις τον πετρολουκα σ αυτο το κομματι πρεπει τα δαχτυλα να διανυσουν χιλιαδες χλμ πανω στο κλαρινο .
ο πετρολουκας ειναι ενας και μοναδικος . ας ειμαστε λιγο πιο λογικοι .
Reply
#7
(April 23rd, 2016, 03:57)grimbovo Wrote:
(April 23rd, 2016, 03:16)skaros Wrote: Έχεις ακούσει την εκτέλεση του Πετρουλούκα? Φυσικά και προτιμώ του Καψάλη αλλά ο άνθρωπος εδώ δίνει ρέστα, πολύ λεπτομέρεια 


Φυσίκα και δίνει ρέστα αλλά δέν μπορεις να μάθεις σωστά το  τραγούδι έχει πάρα πολύ δύσκολα και πολύ γρήγορα περάσματα ! Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το παίξιμο του Γρηγόρη  Καψάλη - του Σουκα φυσικά του Τασου Χαλκιά , διότι σου λενέ μάθε το τραγούδι !! Πέτρο Λουκας δέν ποιάνετε  ειναι αλλου  , όπως ωραίος για να μαθαίνουμε τραγούδια είναι ο Αρκαδόπουλος  κια Θοδωρίς Γεωργόπουλος  ...Αυτη έιναι η γνώμη μου, Smile Smile
Reply
#8
Καλημέρα σε όλους!

Το μάθημα έχει αναρτηθεί στη σελίδα, ελπίζω να σας αρέσει!
Reply
#9
(April 26th, 2016, 05:32)skaros Wrote: Καλημέρα σε όλους!

Το μάθημα έχει αναρτηθεί στη σελίδα, ελπίζω να σας αρέσει!

Το μάθημα είναι εξαιρετικό και αναλυτικότατο!!! Wink Wink Wink Wink απλά μετα το 6.20 δέν παίζει μάλλον είναι πάρα πολύ φορτωμένο το  Ιντερνετ 
υποτίθεται ότι έχω 24 mbps ταχύτητα ...... Angry Angry

Ευχαριστούμε !!!!

(April 26th, 2016, 05:32)skaros Wrote: Καλημέρα σε όλους!

Το μάθημα έχει αναρτηθεί στη σελίδα, ελπίζω να σας αρέσει!

Τελικά κάτι πρέπει να γίνετε με το Βίντεο ..Δέν νομίζω νά είναι θέμα ταχύτητας δικιάς μου , διότι αλλά μαθήματα τα παρακολουθώ  να τα βλέπω ωραία ... Blush
Reply
#10
Καλησπέρα Γιώργο!

Για να δούμε τι έχει να μας πει και ο Tseligas που είναι αρμόδιος σε τέτοια θέματα!
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Εφτά ποτάμια - Γιάννης Χαρούλης skaros 0 996 July 22nd, 2020, 12:04
Last Post: skaros

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)