Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
service
#21
Eάν ενδιαφέρεσαι γα Amati , κατάσταση άριστη (Ξύλο ΕΒΕΝΟΣ !!! - ΟΧΙ GRENADILLA ) Mέ ξύλινη καμπάνα έχω και την πλαστική αλλά είνα τέλειως διαφορετικός ο ήχος , φυσίκα έχει όλλα τα Νούμερα !! απο Σέρβις είναι !! πρίν κάνα ενάμιση χρόνο .. Χρονολογία του είναι 1990...
Σκασίματα και τέτοια πράγματα , δέν το συζητάμε δέν υπάρχουν !!!! ....Στο βαλιτσάκι του ....
Αθήνα είμαι άμα θέλεις κανονίζουμε να το δεις ......
Reply
#22
Πανω που θα ελεγα να ρωτησεις μηπως πουλαει καποιος εδω μεσα.
Εχεις 3 επιλογες για καλο κλαρινο!!
Καλη επιτυχια!
Reply
#23
(January 23rd, 2016, 13:52)tseligas Wrote: ο kosdan είνια σωστός...
Τα κλαρίνα που προτέινεις βέβαια φίλε Kosdan είναι πολύ καλά...
Ο Νάκας το παρακανε λίγο με το Amati των 700+ ευρώ.!!!!

ΜΕταχετιρισμένο Αματι θα βρεις κ χρυση΄ευκαιρία για κανα 300ρι..
Αν θες κλαρίνο να το χεις θα κοιτάξεις για μεταχειρισμένο Kohlert που χω εγώ και ο Σκάρος στα 700 me 800 ευρώ ...
ή Buffet στα 1200+
Βασικά μπορείς να ρωτήσεις κ τον Πελούμπ..φαντάζομαι θα έχει κοννε με κόσμο που πουλάει κλαρίνα κ μπορεί να συστήσει ο ίδιος.

Παραδειγμα: (Ψαχνεις καταρχήν για κλαρίνο BUFFET/KOHLERT/AMATI ALBERT/GERMAN system Bb LP)--Ρωτα αν δε καταλαβαίνεις κάτι.
Του Νάκα :
http://www.ebay.com/itm/Amati-Kraslice-V...SweuxWTuwj

βασικα δεν ξερω τι ειναι ολα αυτα που μου λες  Tongue 
φανταζομαι ειναι μαρκες κλαρινου ? τα εχω χασει λιγο με τοσες ονομασιες
Reply
#24
(January 24th, 2016, 10:09)zaxzax Wrote:
(January 23rd, 2016, 13:52)tseligas Wrote: ο kosdan είνια σωστός...
Τα κλαρίνα που προτέινεις βέβαια φίλε Kosdan είναι πολύ καλά...
Ο Νάκας το παρακανε λίγο με το Amati των 700+ ευρώ.!!!!

ΜΕταχετιρισμένο Αματι θα βρεις κ χρυση΄ευκαιρία για κανα 300ρι..
Αν θες κλαρίνο να το χεις θα κοιτάξεις για μεταχειρισμένο Kohlert που χω εγώ και ο Σκάρος στα 700 me 800 ευρώ ...
ή Buffet στα 1200+
Βασικά μπορείς να ρωτήσεις κ τον Πελούμπ..φαντάζομαι θα έχει κοννε με κόσμο που πουλάει κλαρίνα κ μπορεί να συστήσει ο ίδιος.

Παραδειγμα: (Ψαχνεις καταρχήν για κλαρίνο BUFFET/KOHLERT/AMATI ALBERT/GERMAN system Bb LP)--Ρωτα αν δε καταλαβαίνεις κάτι.
Του Νάκα :
http://www.ebay.com/itm/Amati-Kraslice-V...SweuxWTuwj

βασικα δεν ξερω τι ειναι ολα αυτα που μου λες  Tongue 
φανταζομαι ειναι μαρκες κλαρινου ? τα εχω χασει λιγο με τοσες ονομασιες

Τα εχει γραψει ολα μαζι απλα.
Λοιπον, μαρκες που προτεινει ο Τσελιγκας: BUFFET, KOHLERT, AMATI
Συστημα: ALBERT- Kohlert  - GERMAN (γερμανικο), ολα αυτα ειναι το ιδιο συστημα/στυλ. (Bohem ειναι το αλλο συστημα, το Γαλλικο)
Τονικοτητα: Bb LP
Reply
#25
(January 24th, 2016, 11:52)kosdan Wrote:
(January 24th, 2016, 10:09)zaxzax Wrote:
(January 23rd, 2016, 13:52)tseligas Wrote: ο kosdan είνια σωστός...
Τα κλαρίνα που προτέινεις βέβαια φίλε Kosdan είναι πολύ καλά...
Ο Νάκας το παρακανε λίγο με το Amati των 700+ ευρώ.!!!!

ΜΕταχετιρισμένο Αματι θα βρεις κ χρυση΄ευκαιρία για κανα 300ρι..
Αν θες κλαρίνο να το χεις θα κοιτάξεις για μεταχειρισμένο Kohlert που χω εγώ και ο Σκάρος στα 700 me 800 ευρώ ...
ή Buffet στα 1200+
Βασικά μπορείς να ρωτήσεις κ τον Πελούμπ..φαντάζομαι θα έχει κοννε με κόσμο που πουλάει κλαρίνα κ μπορεί να συστήσει ο ίδιος.

Παραδειγμα: (Ψαχνεις καταρχήν για κλαρίνο BUFFET/KOHLERT/AMATI ALBERT/GERMAN system Bb LP)--Ρωτα αν δε καταλαβαίνεις κάτι.
Του Νάκα :
http://www.ebay.com/itm/Amati-Kraslice-V...SweuxWTuwj

βασικα δεν ξερω τι ειναι ολα αυτα που μου λες  Tongue 
φανταζομαι ειναι μαρκες κλαρινου ? τα εχω χασει λιγο με τοσες ονομασιες

Τα εχει γραψει ολα μαζι απλα.
Λοιπον, μαρκες που προτεινει ο Τσελιγκας: BUFFET, KOHLERT, AMATI
Συστημα: ALBERT- Kohlert  - GERMAN (γερμανικο), ολα αυτα ειναι το ιδιο συστημα/στυλ. (Bohem ειναι το αλλο συστημα, το Γαλλικο)
Τονικοτητα: Bb LP
και ειναι ευκολο να μου πεις στα γρηγορα τις διαφορες που εχουν μεταξυ τους ? ολες οι μαρκες βγαζουν ολα τα συστηματα η καθε μαρκα βγαζει συγκεκριμενο συστημα ?
Reply
#26
(January 20th, 2016, 15:09)zaxzax Wrote:
(January 15th, 2016, 05:16)skaros Wrote: Όταν πας φίλε μου πες μας εντυπώσεις και πόσταρε και εικόνες από το κλαρίνο!! ;-)

πηγα φιλε και απογοητευτηκα :/ Οχι απο τον ανθρωπο αλλα απο το κλαρινο . 
Μου ειπε οτι το κλαρινο εχει προβλημα και θα μου στοιχισει γυρω στα 270 για να το φτιαξει (ενω το ειχα παρει 700) , 
και αν φτιαχνετε γιατι μπορει να εχει προβλημα με το κουρδισμα:/ Λετε να το παω και σε αλλο μαστορα ? 
Αυτο που ειναι το μεγαλυτερο προβλημα ομως ειναι να μην φτιαχνετε :/ τοσα λεφτα χαμενα και μετα πως θα παρω αλλο και τι θα κανω το παλιο :/

Οι εταιρείες που βγάζουν πλέον καινούρια albert system κλαρίνα είναι λίγες όπως για παράδειγμα Amati, Hammerschmidt, yamaha, schreiber κτλ. Aπό αυτά που ανέφερα τα κορυφαία είναι τα hammer τα οποία χτυπάνε 1500αρι. 
Τώρα, η buffet είναι ίσως η πιο δυνατή εταιρεία στο χώρο εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Πλέον βγάζει μόνο boehm κλαρίνα όμως στην αγορά υπάρχουν παλιά μεταχειρισμένα albert. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με τη selmer η οποία είναι εξίσου δυνατή εταιρεία. Η kohlert παλιά εταιρία με πολύ καλή φήμη στο χώρο να φανταστείς έχει κλείσει εδώ και πάρα πολλά χρόνια όμως επίσης υπάρχουν πολλά και καλά παλιά όργανα.
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
Music Service σε κλαρίνο Buffet skaros 20 37,964 November 7th, 2016, 05:10
Last Post: kosdan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)