Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Στ' Αναπλιού το Παλαμήδι - Σόλο Kλαρίνο by Skaros
#1
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!

Με μεγάλη μας χαρά σας παρουσιάζουμε το πρώτο εκ των τριών βίντεο τα οποία βιντεοσκοπήθηκαν στο πανέμορφο Ναύπλιο τον Αύγουστο που μας πέρασε.
Το Ναύπλιο  είναι ο τόπος καταγωγής μου όπως επίσης και του Tseliga.

Για το πρώτο μας βίντεο επιλέξαμε να ηχογραφήσουμε ένα αντιπροσωπευτικό κομμάτι, το πολύ όμορφο τσάμικο ''Στ' Αναπλιού το Παλαμήδι'' το οποίο αναφέρεται στην κατάληψη του κάστρου του Παλαμηδίου την άνοιξη του 1827 από τον Θοδωράκη Γρίβα. Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να διαβάσετε στο αντίστοιχο άρθρο το οποίο έχει αναρτηθεί στην κεντρική σελίδα του σάιτ μας http://www.klarinogreek.com/Στ' Αναπλιού το Παλαμήδι

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλους όσους συνέβαλαν για την ολοκλήρωση αυτής της δουλειάς και αναμένουμε τα σχόλιά σας

Reply
#2
Τα λόγια είναι Περιτά ......Εξαιρετικοί δουλειά ......................
Reply
#3
Το εχω δει 3 φορες ηδη!!
Πολυ καλη δουλεια, χιλια μπραβο!!
Reply
#4
Ευχαριστούμε παιδιά!!! Και μην ξεχνάτε υπάρχει μάθημα και μπάκινγκ τρακ για αυτό το κομμάτι!
Ήταν μια πολύ ωραία μέρα γυρίσματος στο Ναύπλιο! Να επισκεφτείτε σίγουρα την πόλη αν δεν το έχετε κάνει ήδη και ίσως πετύχετε κ εμένα ή το Σκάρο.
Reply
#5
Να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου για τα καλά σας λόγια παιδιά και αναμένουμε σχόλια και από άλλα μέλη Wink
Reply
#6
tseliga δεν βλεπω να υπαρχει σαν μαθημα τ αναπλιου το παλαμηδι .....
Reply
#7
happy new year to the forum members ,the video was superb, i had to watch it two times , now opos egraspe o suntown theloume to mathima , einai peripou san (o kampos eprasimise with a little variation??) keep up the good work
Reply
#8
Έχετε δίκιο παιδιά. Δικό μου λάθος από τον ενθουσιασμό!! Το μάθημα θα ανέβει πολύ σύντομα! Πιθανώς την επόμενη βδομάδα!
Reply
#9
Θα είναι το επόμενο μάθημα το οποίο θα ανέβει παιδιά!! Music
Reply
#10
Καλησπέρα στην παρέα!

Το μάθημα έχει αναρτηθεί και αυτό με τη σειρά του στη σελίδα μας! Ελπίζω να σας αρέσει! Music
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Ο Ήλιος - Τσάμικο - Σόλο κλαρίνο tseligas 7 14,901 June 20th, 2016, 10:30
Last Post: skaros

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)