Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ideas for recording clarinet at home
#1
Επειδή πειραματιζόμαστε αυτές τις μέρες με εύκολους τρόπους να ηχογραφήσουμε το κλαρίνο στο σπίτι σκεφτήκαμε να ανοίξουμε μια συζήτηση για να μοιραστούμε εμπειρίες κ τρόπους που μπορούμε να ηχογραφήσουμε στο σπίτι μας το κλαρίνο!
Reply
#2
tseligas Wrote:Επειδή πειραματιζόμαστε αυτές τις μέρες με εύκολους τρόπους να ηχογραφήσουμε το κλαρίνο στο σπίτι σκεφτήκαμε να ανοίξουμε μια συζήτηση για να μοιραστούμε εμπειρίες κ τρόπους που μπορούμε να ηχογραφήσουμε στο σπίτι μας το κλαρίνο!

Εγώ πάντως όταν έχω μάθει ένα τραγούδι το Ηχογραφώ , για να ακούω που βρίσκομαι προσωπικά με βοηθάει πολύ ...........
Reply
#3
Αυτό είναι πολύ σημαντικό που λες Grimbovo. Όταν παίζουμε αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά το παίξιμό γι αυτό το λόγο βοηθάει πάρα πολύ στη μελέτη να ηχογραφούμε αυτά που παίζουμε. Έτσι θα μπορέσουμε να βελτιώσουμε πιο εύκολα τυχών λάθη ή οτιδήποτε άλλο!
Reply
#4
100% συμφωνώ κ εγώ με τον Grimbovo. Η ταχύτερη πρόοδος είναι με προσεκτικό συγκριτικό άκουσμα και με μετρονόμο/backing track!
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Clarinet Tuning tseligas 2 5,970 April 10th, 2014, 18:50
Last Post: tseligas
  BOSS RV-3 Digital Delay - Reverb for clarinet Review and test tseligas 1 5,118 November 5th, 2013, 17:31
Last Post: tseligas

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)