Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oργανικό Πογωνίσιο
#1
Καλησπέρα Δάσκαλε έψαχνα να βρω το-τα παρακάτω Οργανικά Διαχρονικά Πογωνίσια ,από τον Φίλλιπα Ρούντα ( Δάσκαλο του Πέτρο Λούκα )
Στην ουσία έιναι ένα ..........Γρηγόρης Καψάλης .........



Εάν ήτανε έυκολο σε κάποιο μάθημα ???
Φύσικα και όχι άμεσα !!!!! όποτε έχεις χρόνο .............

Ευχαριστώ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply
#2
Καλησπέρα φίλε μου!
Πολύ ωραίο!
Μιας και πιάσαμε τα πωγωνισια δε ξέρω αν είδες το ποστ του Suntown με ένα οργανικό που ζητάει για μάθημα. Θα πρότεινα να φτιάξουμε αυτό πρώτα καθώς είναι πιο βατό να γίνει σαν μάθημα και θυμάμαι πως παλαιότερα το είχε ζητήσει και άλλο μέλος.Τι λες? Στην πορεία μπορούμε να φτιάξουμε και αυτό που ποσταρες εδώSmile
Reply
#3
Προχώρα !! δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα !! Οργανικό Πογωνίσιο είναι και αυτό ???..........Wink Χαίρομαι που στο φόρουμ ( Στη σχολή ) αρχίζει και γεμίζει με διαχρονικά Πογωνίσια Οργανικά -τσάμικα Ηπειρώτικα και ζαγορίσια ....Τραγούδια και υπάρχουν και άλλοι μαθητές και τα ζητάνε .............

Με όλο το θάρρος έγραψα τα Παραπάνω και με όλο το Σεβασμό μου ..............................
Reply
#4
μετα να κανουμε και την περδικοματα ...ενα εξαιρετικο ηπειρωτικο ....
Reply
#5
suntown Wrote:μετα να κανουμε και την περδικοματα ...ενα εξαιρετικο ηπειρωτικο ....
Να χαλαρώσουμε λίγο , άκουσε την λίγο ...

Reply
#6
Πολύ ωραίο φίλε μου! Θα είναι ένα από τα επόμενα που θα δουλέψω!
Reply
#7
skaros Wrote:Πολύ ωραίο φίλε μου! Θα είναι ένα από τα επόμενα που θα δουλέψω!
Χαίρομαι πάρα πολύ που έχεις όρεξη και σου αρέσει αυτό που κάνεις , μια ερώτηση , Η πρώτη (Περδικομάτα του Μπαρπα Τάσου ) είναι από ΝΤΟ μινορε ( πεντατονική ) κκαι η δέυτερη από ( Λα μινορε πεντατονικη ) ???? Ενημερωτικά , έτσι απλά ρωτάω .....
Reply
#8
ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΛΑΡΙΝΙΣΤΕΣ ΕΠΑΙΖΑΝ ΜΕ ΝΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ...ΟΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟΙ ΜΕ ΣΙ ΥΦΕΣΗ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΜΕ ΛΑ....
ΙΣΩΣ ΕΚΕΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΤΟΝΙΚΟΤΗΤΑΣ .
Η ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΛΑ.
Reply
#9
Συμφωνώ με Suntown!
Αυτό συμβαίνει κυρίως επειδή οι παλιοί τραγουδιστές τραγοδούσαν πολύ ψηλά. Το Ντο κλαρίνο επίσης είναι πιο τσιριχτό ενώ το ΣΙb και ΛΑ είναι πιο γλυκά όργανα!
Reply
#10
ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΗ ΓΛΥΚΑ. ΧΑΛΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ, ΚΟΤΡΩΤΣΟΣ ΠΑΝΟΣ και αλλοι.....ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΛΑ .

ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΛΑ ΚΛΑΡΙΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΛΙΛΟΠΟΥΛΟ

Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Πογωνίσιο grimbovo 1 4,911 November 21st, 2015, 06:01
Last Post: grimbovo

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)