Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trying to learn folk music
#11
gea sou grimbovo, akousa to video , exies kani kali arxi , to rico numero 1 kalami einao malako kai oso avenebaini to numero to kalami ginaitai pio skliro !
Reply
#12
skaro , kai grimbovo , mesa se tries ebdomades megali diafora ,
between the first video , and the one posted milo mou kokino the clarinet playing sounds so much better , keep up the good work grimbovo >
Reply
#13
chitowngreek Wrote:skaro , kai grimbovo , mesa se tries ebdomades megali diafora ,
between the first video , and the one posted milo mou kokino the clarinet playing sounds so much better , keep up the good work grimbovo >

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια , ασχολούμαι βέβαια αρκετά τώρα τελευταία τα φόρτωσα λίγο , καλοκαιράκι βλέπεις .... Τα καλάμια με τα οποία παίζω είναι τα Hot and Swing στο μπλέ κουτάκι .........
Reply
#14
an prosexis o grimbovo thn exie kopsi thn gefira >apo diplo to ekanai mono to clarino
Reply
#15
Video 
Eνα βιντεάκι λίγο παλοίο αλλά περιμένω τα Σχόλια ...... Big Grin Big Grin



Αλλο ένα Γκάιντα Μονή ....



(January 31st, 2016, 13:45)grimbovo Wrote: Eνα βιντεάκι λίγο παλοίο αλλά περιμένω τα Σχόλια ...... Big Grin Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=BQnPn54V...e=youtu.be

Αλλο ένα Γκάιντα Μονή ....

https://www.youtube.com/watch?v=4dQhCXLL...e=youtu.be

Αναμένω δάσκαλε τα Σχόλια σου ......... Big Grin Big Grin Big Grin
Reply
#16
Γεια σου φίλε μου!

Αύριο που θα έχω περισσότερο χρόνο θα σου γράψω αναλυτικά σχόλια και για τα δύο βίντεο! :-)
Reply
#17
Καλησπέρα Grimbovo!

Πάμε πρώτα να σχολιάσουμε τη ''Βορειοηπειρώτισσα''.

-Καταρχάς όπως σου έχω πει μου αρέσει ο ήχος σου, έχεις φτιάξει αρκετά ωραίο χρώμα στη φύσα.
-Ωραία τα glissandο που κάνεις στο 0:36 όπως επίσης και στα περάσματα στο 1:05. Σου βγαίνει πολύ όμορφα.
-Επίσης τα δάχτυλα σου πάνω στο όργανο είναι σωστά απλά πρόσεξε όταν παίζεις στο πάνω μέρος το δεξί σου χέρι να μην ανασηκώνεται τόσο πολύ από το κλαρίνο. Κράτησέ το πιο χαμηλά.
-Πρόσεξε στη φράση στο 0:17 η οποία επαναλαμβάνεται και αργότερα, χάνεις κάποιες νότες κι έτσι χάνεται ο ρυθμός. Δούλεψέ το και πάνω στο backing για να δούμε τ ρυθμό καλύτερα. Μπορείς να ανεβάσεις και πάλι βίντεο με το backing σαν υπόκρουση.

''Γκάιντα μονή''

-Πολύ ωραίο το glissando στο 0:11
- Λίγη προσοχή στο 0:40 όπου χάνονται κάποιες νότες
-Το συγκεκριμένο κομμάτι χρειάζεται περισσότερη δουλειά στο ρυθμό. Τόνισε τις θέσεις στο tempo για να βγει πιο ομαλό το κομμάτι πάνω στο ρυθμό και μην τρέχεις. Βάλε δυναμικές στο παίξιμό σου.

Αυτά σε γενικές γραμμές!

Συνέχισε έτσι και αναμένουμε και άλλα βίντεο!
Reply
#18
Καλημέρα σε όλο το Κοσμο , μέτα απο 5 ημέρες χωρίς INTERNET και τηλέφωνο είμαι παλι εδώώώώώώ ,ευχάριστω δάσκαλε για τις παρατηρήσεις σου , Μελέτη λοιπόν πάντως το δουλέυω ....
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)