Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προσθήκη εφέ σε μικρόφωνο
#1
Καλησπέρα!!!

Για παράδειγμα έχουμε συνδέσει ένα usb μικρόφωνο στο pc!Ο τρόπος για να ακούμε live τη φωνή μας,ή το όργανό μας στα ηχεία είναι εύκολος.Η ερώτηση είναι:Μπορούμε να βάλουμε εφέ στο μικρόφωνο?Και εαν ναι,ποιος ο τρόπος?
Reply
#2
Γρηγόρη πολύ καλή ερώτηση!!! Βασικά είναι καλό να παίζουμε με μικρόφωνο κλαρίνο και λίγο reverb γιατί όταν φυσάμε είναι δύσκολο να ακούσουμε ΜΟΝΟ τον ήχο που βγάζουμε. Σε αντίθεση με τα άλλα όργανα. Οπότε βοηθάει πολύ!

Ένας πολύ ευκολος τρόπος είναι να κατεβασεις το εξής πρόγραμμα:
'Realtek HD Audio Manager'

Ελπίζω να είναι συμβατο με τον υπολογιστή σου...
Reply
#3
άλλα προγραμματα είναι MorphVox kai FunnyVoice.....Αλλά αν πας στα settings της καρτας ήχου ίσως να σου έχει και έτοιμες επιλογές.. Εμένα έχει.
Reply
#4
γενικά αυτό που ψάχνεις λέγεται ...add live effect to mic / add live echoCool
Reply
#5
Thanks!

Θα το ψάξω,θα δοκιμάσω και θα πω εντυπώσεις!
Reply
#6
Ένα τεστ που έκανα σήμερα το πρωί με μικρά ηχεία!Θα ακολουθήσει και δοκιμή σε ποιο δυνατά ηχεία!Να τονίσω πως δεν έχω βάλει ακόμα κάποιο εφέ.Απλώς έχω συνδέσει το μικρόφωνο στον υπολογιστή και το έχω ρυθμίσει για live playback!
Πως σου φαίνεται Κίμωνα?

Reply
#7
Μια χαρά είναι. Δε νομίζω πως χρειάζεσαι τίποτα άλλο. Νομίζω ακούω μια μικρή καθυστέρηση (latency εινια ο οροςWink που είνια και αυτό που θες.
Α και το Ρε στο όλα σε θυμίζουν μου φαίνεται λίγο χαμηλό!!!:p:pRolleyes
Reply
#8
Βασικά αυτό πρεπει να γίνεται σε όλα τα PC ...το μικρόφωνο παει κατευθείαν στα ηχεία...
Το κόλπο ξέρεις πιο θα ήταν;; Να είχες ένα Delay 10 δευτερόλεπτα ΠΧ.

Ωστε παίζεις το κομματακι ...και καπακι ακούς τι έπαιξες και διορθώνεις!!! ε; καλή ιδέα;;;
Οπως λενε και εδώ ...That's the cat's Meaow! ROFLROFL
Reply
#9
akougetai mia xara
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)