Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ψάχνω για έβενο Sib μεταχειρισμένο
#1
Γεια χαρά μετά από μήνες απουσίας αλλά δεν έπαιζε χρόνος!(τσέλιγκα ειχα τάξει κάτι θα το αναλάβω άμεσα!)
Σκέφτομαι να αγοράσω ένα καλό κλαρίνο σιμπεμολ έβενο. Γνωρίζει κανείς κάποιον που να πουλάει κάποιο μεταχειρισμένο ή που παίζουν σχετικά προσιτές τιμές;
Συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί και αλλού αλλά δεν έχω πολύ χρόνο για ψάξιμο.
Επίσης σύντομα θα βγάλω στο σφυρί ένα κλαρίνο weril Sib απο εβονίτη σε άριστη κατάσταση, οτι πρεπει για αρχάριους!Stay tuned!
Έρρωσθε και ευδαιμονείτε!
Reply
#2
Γεια σου Τσαρούχη! Μας έλειψες!! Πόσα περίπου έχεις διαθέσιμα για να ξέρω που να ψάχνω...
Reply
#3
Παει καιρος οντως αλλα δεν ειχα στασο! Βλεπω και νεα μελη εξαιρετικα ενεργα!
Τσελιγκα κατσε να δω μηπως πωληθει αυτο που θα βγαλω στο σφυρι και θα ανεβει το budget!
απο οτι εχω δει κατω απο χιλιαρικο δυσκολα πεφτεις για καινουριο ε?
Έρρωσθε και ευδαιμονείτε!
Reply
#4
Λοιπόν Τσαρούχη..έχω καλά νέα.... ΄Ξέρω 2 κλαρίνα που παίζουνε πολύ καλά και είναι έτοιμα για παίξιμο χωρίς μοντιφάρισμα.
Και τα 2 είναι Bb LP και έκαστο είναι 750$. Πιστεύω μπορώ να ρίξω την τιμή αν πάρω και τα δύο...και θα κρατήσω το ένα για μένα.

Τα κλαρίνα είναι
Couesnon και
I. Lot (καμπάνα και βαρέλι από εβονίτη αλλά αυθεντικάWink

Και τα 2 είναι παλιά κλαρίνα με albert σύστημα και παίζουνε σωστά!
Βαζω και φωτό από τα κλαρίνα. Εξαιρετική κατάσταση.

Εγώ προτείνω αυτά τα κλαρίνα. Η αξία τους δε θα πέσει ποτέ. Αν πάρεις ένα καινούριο έχεις χάσει 200-300$ από τη στιγμή που το φύσηξες. Άσε που θα στοιχίσει τα διπλάσια.

[ATTACH=CONFIG]87[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]86[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]85[/ATTACH]


Attached Files Thumbnail(s)
           
Reply
#5
Τσέλιγκα ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, το εκτιμώ!
Απλα να ρωτήσω, σε περιπτωση που αγοράσω κάποιο απο αυτά η αποστολή στην Ελλάδα πως θα γίνει και ποσο περίπου πάνε τα μεταφορικά;
Επίσης, αυτά τα βρήκες από γνωστό σου, τα έχεις δοκιμάσει και ο ίδιος?
Έρρωσθε και ευδαιμονείτε!
Reply
#6
Εγώ θα κατέβω προσωπικά Ελλάδα περι τέλος Φλεβάρη. Αλλιώς μπορώ να στο στείλω με ταχυδρομείο... νομίζω πάει γύρω στα $50 δολλάρια η αποστολή.
Τα κλαρίνα τα χω παίξει ο ίδιος γιατί σκεφτόμουν να τα αγοράσω αλλά κέρδισα μια δημοπρασία στο ebay ενά buffet LA οπότε δεν τα πήρα.
Reply
#7
Τσελιγκα δεν ξερω ακόμη σιγουρα, μίλησα χτες με έναν από Τρίκαλα και πιθανόν να το σύναντήσω για δοκιμή. Να σου πω την αληθεια θελω να γλυτώσω τα μεταφορικά αλλά από την άλλη θα πρέπει να περιμένω αρκετά! Τσέκαρε τα pm σου, σου έστειλα σχετικά με το παιδί που έψαχνε για κλαρίνο εδώ στο φόρουμ
Έρρωσθε και ευδαιμονείτε!
Reply
#8
tsarouxis an den paris apo ton tseligas , gia khta sto web site mosxos music einai sthn elladda (nomos pella?)
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Κλαρίνο sib JohnAugust 7 14,867 December 6th, 2016, 10:48
Last Post: kosdan
  Θηκη για κλαρινο ΛΑ kosdan 15 29,597 September 21st, 2016, 05:03
Last Post: kosdan
  Αγορα μεταχειρησμενου κλαρινου για δωρο kosdan 17 31,687 September 16th, 2016, 07:28
Last Post: kosdan
  Πωλείται κλαρίνο Weril Sib εβονίτης σε άριστη κατάστασ& tsarouxis 7 14,221 June 2nd, 2014, 19:28
Last Post: chitowngreek

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)