Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gianni mou to mantili sou
#1

loipon auto einai to proto mou tragoudi exei arketa lathoi to ksero xaxa to paleyo akoma.
Reply
#2
Nice Smile
Reply
#3
Μπράβο Ελένη!!!

Keep practising!!!!!!
Reply
#4
Μπραβο Ελένη! Έχεις καλύψη πολύ απόσταση αν σκεφτείς ότι πριν από κάτι μήνες έψαχνες για κλαρίνο Wink

Δεν άκουσα να σου σκούζει καθόλου. Το χουμε ξεπεράσει το θέμα;
--> Δε χρειαζεται να το πώ.. Τα δάχτυλα!!
--> Ανάσες!!! Παίρνε σε κάθε φράση
--> Χτύπα και το πόδι σου στο ρυθμό
Και τώρα περιμένω και τις ψηλές νότες!!
Μετά πιάσε το στης Πάργας.. ταιριάζει!
Reply
#5
κιμωνα δεν το εχω ξεπερασει καθολου το τσιριγμα απλα δεν μου βγηκε εκει χαχα.με τις ανασες εχω θεμα στο ειπα μου παιρνει πολυ ωρα μεχρι να παρω την ανασα και το χανω.δεν πειραζει θα παιζω με μια ανασα χαχα ROFL
Reply
#6
Πως και επέλεξες boehm κλαρίνο Ελένη?
Reply
#7
δεν ειναι δικο μου Γρηγορη του Τσέλιγκα ειναι αυτο μεχρι να μπορεσω να παρω ενα αλλο να μην καθομαι.
Reply
#8
Α οκ!Σκοπεύεις δηλαδή να μείνεις σε boehm σύστημα δηλαδή?
Reply
#9
δεν ξερω καθολου.εχουν πολυ μεγαλες διαφορες?
Reply
#10
Υπάρχουν κάποιες διαφορές,δεν είναι μεγάλες όχι!Αλλά είναι και θέμα συνήθειας!Προσωπικά η πρώτη μου γνωριμία με το κλαρίνο ήταν με boehm system για μικρό χρονικό διάστημα όσο ήμουν στο στρατό.Από κει και πέρα έκανα πολύ μεγάλη έρευνα αγοράς και τώρα που παίζω με albert system μπορώ να πω ότι μου ταιριάζει καλύτερα.Από πολλούς θα ακούσεις ότι απλά ''είθισται'' να παίζεις με albert επειδή με τέτοιο σύστημα έπαιζαν όλοι οι παλιοί παραδοσιακοί παίχτες!Εγώ προσωπικά είμαι της άποψης ότι ταιριάζει στον καθένα καλύτερα για να μπορέσει να αποδώσει το ύφος που θέλει με το όργανο.Στη μουσική δε χωράνε στερεότυπα και προκαταλήψεις!Η επιλογή είναι δική σου!
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Ta prota mou bimata!! fourkas 22 34,226 July 23rd, 2013, 18:05
Last Post: tseligas

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)