Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ψηλές νότες - Very high notes
#21
(April 12th, 2016, 09:10)skaros Wrote: Γεια σου Grimbovo!

 Σου επισυνάπτω μία εικόνα όπου φαίνονται οι δαχτυλισμοί για τη ΛΑ που θέλεις..Αλήθεια, σου βγαίνουν αυτές οι φωνές τόσο ψιλά?

Ναι δάσκαλε μου βγαίνουν όλες !!!! Smile μέχρι  σολ - φα -φα#, Πάνω σε κλίμακες βέβαια , και τώρα μου βγαίνουν μπάμ , λίγο  καμιά φορα  σολ με  φα#  αλλά εντάξει  σιγά σιγά ,κάποιοι μου έλεγαν μέ τα 5 χρόνια θα ποιάσεις την σολ και  έλεγα δέιξε μου τον δακτυλισμό  και άστο σέ εμένα ....

Σέ  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΎ  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σιγά Σιγά θα το έχω όλλο το Κλαρίνο .   Heart Heart Heart

Μου ΑΡΕΣΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ..........ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ  !!!!!!!ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ  !!!!!!!!!!!!!
Reply
#22
Σ ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια Grimbovo! Εδώ δεν είμαστε άλλωστε για κρύψουμε πράγματα, δε θα είχε νόημα έτσι άλλωστε! Wink
Reply
#23
Μόλις πρόσθεσα σε αυτή τη σελίδα 2 φωτό από ένα πολύ καλό βιβλίο με όλους τους δαχτυλισμούς του κλαρίνου...Albert και Boehm

Δαχτυλισμοί κλαρίνου
Reply
#24
(April 12th, 2016, 11:18)skaros Wrote: Σ ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια Grimbovo! Εδώ δεν είμαστε άλλωστε για κρύψουμε πράγματα, δε θα είχε νόημα έτσι άλλωστε! Wink

Wink Wink

(April 12th, 2016, 12:08)tseligas Wrote: Μόλις πρόσθεσα σε αυτή τη σελίδα 2 φωτό από ένα πολύ καλό βιβλίο με όλους τους δαχτυλισμούς του κλαρίνου...Albert και Boehm

Δαχτυλισμοί κλαρίνου

Πολύ καλό  !!!Αλλά μάλλον πρέπει να ξέρω να διαβάζω Πεντάγραμμο , δυστηχός δέν ξέρω ..... Sad Sad
Reply
#25
Α! καλή παρατήρηση...θα γράψω από πάνω τις νότες  για να σε βοηθήσω!
[Image: images?q=tbn:ANd9GcRCzTT9WmZIBOV0EGYQinr...H5XvXfHL4A]
Εν τω μεταξύ δες το διάγραμμα που έχει τα ονόματα των φυσικών. 
Α=La, B =Si , C= Do, D= Re, E= Mi, F= Fa, G= Sol
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)