Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόοδος στο κλαρίνο
#41
Επίσης θα ήθελα να κάνω μία τεχνική ερώτηση!

Αναφέρομαι στις νότες Σιb στην χαμηλή σκάλα και στη Φα στην ψηλή σκάλα!Σε ποιες περιπτώσεις χρησιμοποιούμε τον δακτυλισμό πιέζοντας το κλειδί και σε ποιες τον εναλλακτικό δακτυλισμό κλείνοντας δηλαδή τις τρύπες?Μήπως αναλόγως το πως μας βολεύει?
Reply
#42
Καθαρά όπως σε βολεύει ανάλογα με το πέρασμα κιόλας και καμια φορά σε μερικά κλαρίνα ο ένας δαχτυλισμός κουρδίζει καλύτερα από τον άλλο.
Reply
#43
tseligas Wrote:Ramadan!, I think in parallel with the clarinet this is a great opportunity to learn some Greek! You got the rosetta stone?

What's the rosetta stone? Well, I don't know Tseligas. I know Albanian, Arabic (praying side of it), English, Japanese. I want to fully learn Arabic when I go to university. :p
Reply
#44


Ρίξε μια ματιά Γρηγόρη και πες μου. Κάνε μου και μια χάρη αν θες. Κάθε απορία καντη σε ξεχωριστό thread γιατί αλλιώς γίνονται τα threads πολύ βαθιά και χάνονται πληροφορίες.

Ευχαριστώ!!Smile
Reply
#45
Καλησπέρα σε όλους! Έχω καιρό να γραψω αλλα παρακολουθω το forum/site.

Λοιπον, έχω κανει κ εγω πρόοδο... Πλεον, κανα δυο γειτονες δε μου πετανε τιποτα όταν παιζω! Wink

Θέλει πολύ υπομονή και εξάσκηση το άτιμο, αλλα πάντα το αποτέλεσμα ανταμοίβει.....
Ένας λεβέντης χόρευε σε μαρμαρένιο αλώνι
Reply
#46
Αααα ωραία άντε να μάθω τώρα που είμαι άνεργη να κάνω κάνα μεροκάματο χαχα.
Reply
#47
very good explanation !
Reply
#48
Ευχαριστώ πολύ Κίμωνα!Πολύ κατατοπιστικό το βίντεό σου!

Βρίσκομαι Ναύπλιο για λίγες μερούλες τώρα,όταν επιστρέψω θα σου στείλω και αυτό που είπαμε!
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Κλαρίνο με ήχο...φλογέρας skaros 3 8,071 October 8th, 2015, 17:19
Last Post: skaros

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)