Thread Rating:
  • 12 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Newcomer
#11
Καλημέρα και απο μένα καλώς σας βρήκα.ωραίο το σάιτ τσελιγκα μπραβο:o
Reply
#12
Ελένη καλώς ήρθες στην παρέα μας! Πες μας δυο λόγια για τον εαυτό σου, τι όργανο παίζεις, πόσο καιρό, τι θα σε ενδιέφερε να δεις στο σάιτ. Music
Reply
#13
geia sou eleni
Reply
#14
Καλώς την Ελένη! Πόσο καιρό παίζεις;;
Reply
#15
Καλησπέρα σας δυστυχος δεν παίζω κάποιο οργανο θα ήθελα πολύ να μάθω κλαρίνο.θέλω να μου πείτε αν μπορω να μάθω μονη μου και αν ναι με ποιον τροπο.είναι πολύ δύσκολο;δεν έχω ιδέα απο νότες κτλ απλα μου αρέσει πολύ η δημοτική μουσική.ευχαριστώ πολύ.:o
Reply
#16
Ελένη, παρά πολύ παίκτες Κλαρινου σήμερα είναι αυτοδίδακτοι για τον απλό λόγο πως είναι σχεδόν αδύνατο να βρεις κάποιο δασκαλο η έστω παιχτη που να είναι κοντά και διαθέσιμος να διδάξει. Γι αυτό και ξεκίνησα αυτή την ιστοσελίδα για όλους όσους θέλουν να μάθουν κλαρίνο.

Σίγουρα λοιπόν μπορείς να μάθεις μόνη σου αρκεί να χεις το μεράκι και ένα κλαρίνο.

Είναι δυο τρόποι που μπορείς να παίξεις. Ο ένας είναι να μάθεις νότες και αν δεις έχω ανεβάσει διάφορα παραδοσιακά με νότες που τα φτιάχνουν από τα ίδια τα τραγούδια οπότε μπορείς να παίζεις πάνω από τη μουσική.

Ο άλλος τρόπος είναι ο πρακτικος που δε χρειάζεται να ξέρεις τίποτα. Κοιτά το Αρμενάκι που έχω ανεβάσει στο YouTube για παράδειγμα. Παίζω τις νότες πολύ αργά και εξηγώντας που να βάλεις τα δάχτυλα σου. Είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να μάθεις και σου έγγυωμαι θα παίζεις τις βασικές νότες σε μια βδομάδα σε ότι τραγούδι σου αρέσει.

Ακόμα αν είσαι μέλος μπορείς να μου παραγγέιλεις ένα κομμάτι κ θα σου φτιάξω ένα αναλυτικό μάθημα για αρχάριους.

Τέλος μπορείς να ανεβαζεις βίντεο του πως παίζεις και τα μέλη του φόρουμ θα σε βοηθήσουν να βελτιώσεις την τεχνική σου.

Σε ποιο μέρος της Ελλάδας βρίσκεσαι;
Reply
#17
Είμαι απο Κορυδαλλό Αθήνα απλώς μου φαίνεται δύσκολο γιατί δεν ξέρω καν τις νότες είμαι εντελως άσχετη.Rolleyes θα κοιτάξω και το βίντεο που μου ριπές.άσε που προσπάθησα να βγάλω ήχο με το κλαρίνο και μην σου πω πως ακουστικές χαχα
Reply
#18
Θέλει μια προετοιμασία για να φυσηξεις. Την πρώτη φορά που φύσηξα μαζεύτηκαν λύκοι. Rofl

Τι κλαρίνο έχεις, επιστομιο και καλαμάκι;
Reply
#19
Άστα να πάνε χαχα ναι με καλαμάκι είναι.
Reply
#20
Προσπαθώ να δω τα βίντεο με τα τραγούδια αλλά δεν μπορω.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)