Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Παρουσίαση των κλαρίνων μας!
#71
Αυτό το κλαρίνο είναι σκέτος έρωτας καθώς δεν έχει καθόλου κλειδιά στις πάνω τρύπες!
Reply
#72
Γειά σας κι από μένα. Είμαι ο Θανάσης από καλαματα. Φέτος αποφάσισα να ασχοληθώ πιο σοβαρά με το κλαρίνο. Έπαιζα μικρός αλλά το είχα αφήσει. Η δουλειά μου ήταν τα πλήκτρα . Πλέον τα έχω πουλήσει κ ασχολούμαι εδώ κ 10 μήνες εντατικά με το κλαρίνο. Έχω ένα Sib με γερμανικό σύστημα χωρίς ματογυαλλια. Χρονολογειται περιπου στο 1929 από κάτι πληροφορίες που έχω βρει στο Internet.
Το όργανο είναι ενα Ελβετικο" lausanne vivey. Foetisch freress S.A. "
Υλικό κατασκευής παλίσανδρος .
Από εξοπλισμό έχω :
Επιστομιο vandoren B45 LYRE
πεταλάκια boss : equaliser - octave oc-3 - delay .
Από κάψα έχω την wind-up κατασκευής του Βασίλη Μπακαγιάννη. Αυτά από μένα .
ΥΓ. Αν γνωρίζει κάποιος κάποια παραπάνω πληροφορία για το όργανο μου , πολύ θα ήθελα να μου πει !!! Ευχαριστώ πολύ για τη φιλοξενία κ καλώς σας βρήκα !!!

ΥΥΓ. Πως ανεβάζουμε φώτο ; Big Grin
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#73
                 
 Εδώ είμαστε  κι εμείς !!!
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#74
Γεια σου Σάκη και καλώς ήλθες στην παρέα μας!

Πολύ ωραίο το όργανο! Πολύ περιποιημένο φαίνεται για τα χρόνια του  Wink Το αγόρασες από Ελλάδα ή από εξωτερικό? 

Υ.Γ Την ίδια μπουκαδούρα χρησιμοποιώ κι εγώ, με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο μέχρι στιγμής!
Reply
#75
SKAROS σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Το όργανο το αγόρασα από Ελλάδα. Είναι σε πραγματικά άριστη κατάσταση και γι αυτό το διάλεξα. Τα άλλα δύο που είδα είχαν χτυπήματα. Συν ότι είναι σαν αυτό που πάει ο Νεκτάριος Κοκκονης .που είναι κ πολύ αγαπημένος μου !!! Αλήθεια τη μάρκα του τη γνωρίζεις ;
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#76
Δεν έχω ξανακούσει αυτή τη μάρκα αλλα φαίνεται ωραιο οργανο. Θα μας παίξεις κατι να ακουσουμε; Με κ χωρίς εφέ;
Reply
#77
(August 9th, 2016, 11:00)Sakis kalamata Wrote: SKAROS σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Το όργανο το αγόρασα από Ελλάδα. Είναι σε πραγματικά άριστη κατάσταση και γι αυτό το διάλεξα. Τα άλλα δύο που είδα είχαν χτυπήματα. Συν ότι είναι σαν αυτό που πάει ο Νεκτάριος Κοκκονης .που είναι κ πολύ αγαπημένος μου !!! Αλήθεια τη μάρκα του τη γνωρίζεις ;

Η αλήθεια είναι πως δεν τη γνωρίζω τη μάρκα αλλά μπορώ να σου πω πως πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα Ελβετικό Bb και έπαθα την πλάκα μου με την ποιότητα και τον ήχο. O Tseligas το έχει φυσήξει και ξέρει για ποιο λέω.. ;-)
Reply
#78
Θα φτιάξω ένα βιντεάκι αλλά θα είναι σκέτο το όργανο στο σπίτι. Γιατί εκεί δεν έχω δυνατότητα για ηλεκτρικό ήχο. Το χάλασα το στούντιο. Αλλα θα βγάλω κ κανένα σε κάνα πανηγυρι μιας κ είναι κ επίκαιρα !!! Από τον ηχο του οργάνου είμαι πολύ ευχαριστημένος !!!
Πραγματικά χαίρομαι για την παρέα εδώ μέσα παιδιά !!! Βίντεο ανεβάζουμε απ ευθείας στο φόρουμ ή πρώτα στο YouTube ?
Σαν πάς στην Καλαμάτα και 'ρθεις με το καλό φέρε μ' ένα μαντίλι να δέσω στο λαιμό,να ναι μεταξωτό !!!
Reply
#79
Νομίζω πρέπει να το ανεβάσεις πρώτα αλλού (youtube πχ) και μετά να βάλεις το λινκ εδώ..Μπορείς να επιλέξεις ''ιδιωτικό'' στο youtube έτσι ώστε να είναι ορατό σε όσους έχουν το λινκ. Επίσης μπορείς να το ανεβάσεις και dropbox και να βάλεις το λινκ
Reply
#80
Φίλε μου μου επιτρέπεις να μεταφέρω το ποστ σε ανάλογο thread για να μην υπάρχει σύγχηση?  Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)