Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Παρουσίαση των κλαρίνων μας!
#41
τσελιγκα να με θυμηθεις στη διαθηκη σου....χαχα
Reply
#42
Αριστούργημα!!!!!
Reply
#43
(July 7th, 2016, 21:32)tseligas Wrote: Εδώ φίλοι μου είναι ένα πάρα πολύ προσεγμένο Buffet LA... έχω μερικά μπουφέ και είναι από τα καλύτερα που έχω πιάσει στα χέρια μου. Αυτό που το ξεχωρίζει είναι το πόσο ελαφρά και άνετα βγαίνουν τα πατήματα. Βοηθάει τα δάχτυλα να γλιστράνε πάνω στο όργανο...κάτι που με το πρώτο μαθητικό Amati με δυσκόλευε...








Έχω και κανα δυόΕυχαριστώ ακόμα κλαρίνα να ανεβάσω....                                                     Εξαιρετικά όργανα συγχαρητήρια για τη συλλογή !!
Reply
#44
Tseliga,

Θέλω να ανεβάσεις φώτο από το Buffet Bb hp που έχεις.. Wink
Reply
#45
Ο ΜΟΣΧΟς ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ HP ΣΕ ΣΙb ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΠΡΩΤΑ .
ΑΠ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 170 ΕΥΡΩ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ .

Reply
#46
Από hp σε lp ;; Λίγο δύσκολο πάντως.
Reply
#47
εξαρταται το κλαρινο . ο μοσχος ειναι κατασκευαστης και κανει τα παντα
Reply
#48
Ήδη επεμβαίνουμε πολύ στα όργανα, για παράδειγμα αφαιρώντας το τρίτο κλειδί των τριλών ή κόβοντας τη γέφυρα κτλ κτλ. Ο κατασκευαστής έχει φτιάξει το κλαρίνο έτσι όπως είναι για να εξυπηρετήσει κάποια παιξίματα. Απο εκεί και πέρα θεωρώ υπερβολή να μετατρέψουμε ένα όργανο από HP σε LP από τη στιγμή που δε σπανίζουν τα LP από την αγορά, είτε αποδίδει έιτε όχι.
 Γνώμη μου πάντα  Cool
Reply
#49
skare συμφωνω απολυτα . απλα επειδη ενα buffet hp κλαρινο ειναι πολυ πιο φτηνο ......περιπου στα 250 με 300 ευρω ....
με την μετατροπη αν πετυχει παντα εχεις ενα κλαρινο buffet με πολυ λιγοτερα χρηματα
Reply
#50
καλήσπερα !!!!! Suntown σου είπε οτι μετά από την μετατροπή κουρδίζει ακριβώς στα 440hz???
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)