Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oργανικό Πογωνίσιο
#21
Καλημέρα!!!

Χαίρομαι που σου αρέσει φίλε μου! Καλή μελέτη!!!Smile
Reply
#22
skaros Wrote:Καλημέρα!!!

Χαίρομαι που σου αρέσει φίλε μου! Καλή μελέτη!!!Smile

 

Εάν το έχω καταλάβει σωστά είναι μεχρι τα δύο λεπτά ( Το μάθημα  )  , διότι δεν μου βγαίνει παρακάτω?  Huh Huh
Reply
#23
Σωστά, μετά από εκεί και πέρα υπάρχει γύρισμα σε ΣΟΛ - πεντατονική όπου ο σκοπός είναι κυρώς αυτοσχεδιαστικός. Ετοιμάζω και backing track για το συγκεκριμένο κομμάτι και με το γύρισμα μέσα για μελέτη. Θεωρώ πως αύριο θα το ανεβάσω.
Reply
#24
[quote=skaros]Σωστά, μετά από εκεί και πέρα υπάρχει γύρισμα σε ΣΟΛ

Αμάν πλάκα κάνεις ..............ROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFL

Μην σε αχγώνο .... Αγάλια -Αγάλια ( Σιγά - Σιγά ) που λέμε και στο Χωρίο μου .......
Reply
#25
Καλημέρα!

Το backing track ανέβηκε. Εαν έχεις κάποια απορία πες μου! Καλή μελέτη Music
Reply
#26
skaros Wrote:Σωστά, μετά από εκεί και πέρα υπάρχει γύρισμα σε ΣΟΛ - πεντατονική όπου ο σκοπός είναι κυρώς αυτοσχεδιαστικός. Ετοιμάζω και backing track για το συγκεκριμένο κομμάτι και με το γύρισμα μέσα για μελέτη. Θεωρώ πως αύριο θα το ανεβάσω.

Το γύρισμα δέν μπορώ να ποίασω , στο backing track :confused::confused::confused:
Reply
#27
Το γύρισμα πραγματοποιείται εκεί όπου το τέμπο γίνεται αργό και μετατρέπεται σε βαρύ Πωγωνίσιο!
Reply
#28
skaros Wrote:Το γύρισμα πραγματοποιείται εκεί όπου το τέμπο γίνεται αργό και μετατρέπεται σε βαρύ Πωγωνίσιο!

Σε ποιο σημειο του μαθηματος ειναι το γυρισμα ;; εχω μπερδευτει.
Reply
#29
Στα Βιντεο μαθήματα αντι για οργανικό Πογωνίσιο γράψε Αργυροκαστριτικο

Reply
#30
Ο τίτλος διορθώθηκε!

Το γύρισμα δεν αναλύεται στο μάθημα. Στο βίντεο αναλύω τη μελωδική γραμμή του οργανικού αυτού σκοπού, από εκεί και πέρα στο γύρισμα μπορούν να χρησιμοποιηθούν πολλές και διάφορες αυτοσχεδιαστικές φράσεις. Όπως για παράδειγμα μπορείς να παίξεις σε αυτό το σημείο το γύρισμα που αναλύω εδώ σε αυτό το κομμάτι όταν γυρίζει σε χειρισμό ΣΟΛ- : http://www.klarinogreek.com/?videos=pogo...a-sto-xoro
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Πογωνίσιο grimbovo 1 4,911 November 21st, 2015, 06:01
Last Post: grimbovo

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)