Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oργανικό Πογωνίσιο
#11
Πιστεύω ότι το καλύτερο είναι το Βb το ΛΑ είναι μεσώφωνο όλες οι καθαρές νότες είναι πάνω σε κλειδία ..........Για κανά μοιρολόι μόνο κάνουν ...........:pCool
Reply
#12
ΤΟ ΛΑ ΚΛΑΡΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙ ΥΦΕΣΗ . ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΕΙΓΜΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΗΧΟ .





Ο ΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΛΟΥΣΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙ ΥΦΕΣΗ.
Reply
#13
suntown Wrote:ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΗ ΓΛΥΚΑ. ΧΑΛΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ, ΚΟΤΡΩΤΣΟΣ ΠΑΝΟΣ και αλλοι.....ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΛΑ .

ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΛΑ ΚΛΑΡΙΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΛΙΛΟΠΟΥΛΟ


Από τους παλαιότερους Βασίλης Σούκας, Γιάννης Βασιλόπουλος κ.α έπαιζαν σχεδόν αποκλειστικά με ΛΑ.Από τους σύγχρονους μου αρέσει πάρα πολύ ο ήχος του Θανάση Βασιλόπουλου και Μάνου Αχαλινωτόπουλου που επίσης παίζουν με ΛΑ.
Reply
#14
Δεν αντιλέγω έχει καταπληκτικό ήχο το ΛΑ , ειδικά στοις πάνω οκτάβες είναι σκέτη γλύκα , απλά λένε ότι δεν βγαίνουν έυκολα η τραγουδιστές , ίσως για αυτό επικρατή πάρα πολύ στα οργανικά τραγούδια .........
Reply
#15
Το κομμάτι ''ξύπνα περδικομάτα μου'' το οποίο ζητήθηκε έχει αναρτηθεί στη σελίδα!
Reply
#16
skaros Wrote:Το κομμάτι ''ξύπνα περδικομάτα μου'' το οποίο ζητήθηκε έχει αναρτηθεί στη σελίδα!
Ευχαριστούμε !! SmileSmileSmile
Reply
#17
σ ευχαριστουμε πολυ.....Idea!Idea!Idea!
Reply
#18
Το πρώτο ''Οργανικό Πωγωνίσιο'' έχει αναρτηθεί στη σελίδα μας παιδιά!Wink
Reply
#19
skaros Wrote:Το πρώτο ''Οργανικό Πωγωνίσιο'' έχει αναρτηθεί στη σελίδα μας παιδιά!Wink

Eυχαριστούμε Big GrinBig GrinBig Grin, μάλλον εννοείς ότι θα το κάνεις δύο ενότητες όπως και έιναι δηλαδή 6 και 7 ....................
Reply
#20
skaros Wrote:Το πρώτο ''Οργανικό Πωγωνίσιο'' έχει αναρτηθεί στη σελίδα μας παιδιά!Wink

Kαλημέρα , δέν μπορούσα να παρακολουθήσω έχθες το μάθημα ( μεχρι τα 4 λεπτά έβλεπα ) λόγο καιρού θα υποθέσω , εξαιρετικό μάθημα και αναλύτικότατο δέν υπάρχουν λόγια!!!!!!!!!!!!!!MusicMusicMusicMusic
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Πογωνίσιο grimbovo 1 4,911 November 21st, 2015, 06:01
Last Post: grimbovo

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)