Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Βοριοηπειρώτικο Μοιρολοι Τάσος Χαλκιάς
#1
Παληκάρια μου έχω κολλήσει Θα Μπορέσετε να Βοηθήσετε ???

https://www.youtube.com/watch?v=Wo-TF7R8...freload=10
Reply
#2
Ξέχασα να σας πω , ότι παίζω με sib κλαρίνο , το συγκεκριμένο κομμάτι προσπαθώ και το βγάζω από αυτό το Βίντεο του Μπαρπα Τάσου στο 1,40 minute

https://www.youtube.com/watch?v=DvqYviDxKzs
Reply
#3
Καλησπέρα φίλε μου!

Φυσικά!Θα είναι το επόμενο μάθημα το οποίο θα δουλέψω!Φανταστικό μοιρολόι.
Σε τι επίπεδο βρίσκεσαι?
Reply
#4
Να σου πώ , ξέρω 20 κλίμακες , 6 - 7 πεντατονικές κάνω μαθήματα περίπου στο Ένα χρόνο έχω αρχίσει και βγάζω σιγά σιγά κανά τραγουδάκι ,
παίζω λίγα τραγουδάκια ,Έχω βγάλει την ΜΈΡΚΟ του Μπαρπά Τάσου ....
Reply
#5
Ωραίος μια χαρά σε βρησκω!Βλέπω ότι έχεις ιδιαίτερη συμπάθεια στον μπάρμπα-Τάσο!
Τι κλαρίνο έχεις?
Reply
#6
Καλησπέρα αν και λίγο αργά , έχω ένα AMATI Τσέχικο ,και ένα Kohlert made in Austria και τα δύο είναι ΣΙΜΠΕΜΟΛ ποιο πολύ παίζω με το Amati
δηλαδή με αυτό μαθαίνω .....Μόνο Μπαρπα Τάσο και Σούκα , αλλά ποιο πολύ στον Μπαρπα Τάσο , μας έχει αφήσει καλή κληρονομιά !!!
Reply
#7
Ωραία,ανέβασε και καμια εικόνα να τα δούμε τα όργανα!

Μπαρμπα-Τάσος φοβερός,η πιο γλυκιά φυσα κατά τη γνώμη μου.Και ο Σουκας εννοείται από τους μεγαλύτερους.Έχεις καλό γούστο Wink
Reply
#8
Καλησπέρα φίλε μου!Μέσα στο Σ/Κ σκοπεύω να ετοιμάσω το μάθημα!

Πως πάει η μελέτη?
Reply
#9
Πάρα πολύ ωραία κάνετε τέλεια δουλεία , έβγαλα τα γλυκίσματα και τα πρόσθεσα στο τραγούδι ( Στις πικροδάφνης τον Ανθό και έβγαλα και το Καίγομαι και σιγολιώνω ) Τώρα σταμάτησα , διότι ήθελα να μάθω όλα τα τραγούδια ( τώρα και σημερα Smile ) , ! Καθόμαι και ακούω τα τραγούδια που έχετε και γράφω σε ποιες κλίμακες είναι για να τις μάθω και μετά τά τραγούδια !
Σιγά Σιγά Step by step ,γιατί θα χάσω και τα αυγά και τα Πασχάλια HAHAhah

Δεν περίμενα τέτοια δουλεία πάντως από την δική σας την πλευρά και πάλι συγχαρητήρια !!! Α και το βίντεο με την αναπνοή βοήθησε πάρα πολύ , έσκαγα ! Δεν φαντάζεσαι
πόσω με βοήθησε !!!

Όσω για το Βίντεο έμενα με βοήθησε μεχρι σε ένα σημείο το ντοκιμαντέρ ( ΤΟΥ ΜΠΑΡΜΠΑ ΤΑΣΟΥ 1.40 minute ) Διότι παίζει με sib κλαρίνο ενώ στο αλλλο με LA πολύ μπέρδεμα
Reply
#10
Πάρα πολύ ωραία κάνετε τέλεια δουλεία , έβγαλα τα γλυκίσματα και τα πρόσθεσα στο τραγούδι ( Στις πικροδάφνης τον Ανθό και έβγαλα και το Καίγομαι και σιγολιώνω ) Τώρα σταμάτησα , διότι ήθελα να μάθω όλα τα τραγούδι ( Τώρα και Σήμερα SmileSmile ) ,έτσι έβαλα φρένο ! Καθόμαι και ακούω τα τραγούδια που έχετε και γράφω σε ποιες κλίμακες είναι για να τις μάθω και μετά τά τραγούδια !
Σιγά Σιγά Step by step ,γιατί θα χάσω και τα αυγά και τα Πασχάλια HAHAhah

Δεν περίμενα τέτοια δουλεία πάντως από την δική σας την πλευρά και πάλι συγχαρητήρια !!! Α και το βίντεο με την αναπνοή βοήθησε πάρα πολύ , έσκαγα ! Δεν φαντάζεσαι
πόσω με βοήθησε !!!

Όσω για το Βίντεο έμενα με βοήθησε μεχρι σε ένα σημείο το ντοκιμαντέρ ( ΤΟΥ ΜΠΑΡΜΠΑ ΤΑΣΟΥ 1.40 minute ) Διότι παίζει με sib κλαρίνο ενώ στο αλλλο με LA πολύ μπέρδεμα
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Μέρκο Μοιρολόι - Τάσος Χαλκιάς skaros 3 9,083 August 1st, 2017, 10:22
Last Post: fourkas
  ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ ΜΟΙΡΟΛΟΙ suntown 0 3,395 March 27th, 2016, 11:59
Last Post: suntown
  Σόλο Μοιρολόι και γυρίσματα Ήπειρος Κόνιτσα gfasoulis 0 3,398 February 26th, 2016, 04:13
Last Post: gfasoulis

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)