Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κούρδισμα - Clarinet tuning
#11
Kosdan μπορείς να προτείνεις κάποιο;
Reply
#12
(April 30th, 2016, 20:12)tseligas Wrote: Kosdan μπορείς να προτείνεις κάποιο;

Εγω εχω αυτο http://www.korg.com/us/products/tuners/dolcetto/
Ειναι μονο για κλαρινο και σαξοφωνο, διαλεγεις την τονικοτητα του οργανου σου και σου βγαζει την νοτα που παιζεις. 
Πιανει  και τις διεσεις, εμενα με βολευει παντως (οταν το χρησιμοποιω)
Reply
#13
Δεν το είχα υπόψιν μου! Φαίνεται ότι καλύτερο για κλαρίνο! Και είναι πάρα πολύ σημαντικό στην πρακτική μακρών τόνων!
Reply
#14
(May 4th, 2016, 18:10)tseligas Wrote: Δεν το είχα υπόψιν μου! Φαίνεται ότι καλύτερο για κλαρίνο! Και είναι πάρα πολύ σημαντικό στην πρακτική μακρών τόνων!

Κατι που ξεχασα να αναφερω, εγω το εχω σε A-B-C νοτες, δεν ξερω αν βγαινει σε ΝΤΟ - ΡΕ - ΜΙ
Παντως στο μενου δεν αλαζουν οι νοτες απο A-B-C  σε ΝΤΟ - ΡΕ - ΜΙ
Reply
#15
Έχω την εντύπωση πως όλα τα χρωματικά κουρδιστήρια αναγράφουν τις νότες ως A,B,C..
Reply
#16
καλημέρα από Κέρκυρα
ειδα κάπου μια εφαρμογή για κινητό (κουρδιστήρι για κλαρίνο) μήπως ξέρει κανείς μπορούμε να την βρούμε?
Reply
#17
Καλημέρα! 

Το έψαξα στο playstore του κινητού μου γράφοντας στο ψαχτήρι clarinet tuner και μου έβγα την παρακάτω εφαρμογή


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#18
εγω καποτε χρησιμοποιουσα το gstrings ενα πολυ αξιοπιστο κουρδιστηρι απο το play store δωρεαν .
Reply
#19
Γεια σου suntown!

Είναι αυτό που γράφει και στα πόσα HZ κουρδίζει η κάθε φωνή?
Reply
#20
Εγώ χρησιμοποιώ το Soundcorset. Είναι και μετρονόμος και μπορείς να ηχογραφήσεις την ώρα που παίζεις ωστε να το ακούσεις μετά και να καταλάβεις τα λάθη σου.
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  HOW TO get the clarinet player excited tseligas 0 4,461 October 12th, 2012, 12:23
Last Post: tseligas

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)