Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μαραίνομαι ο καημένος - Γρηγόρης Σιώλος (Κλαρίνο:&
#1


Θεωρώ πως είναι μία από τις καλύτερες εκτελέσεις του κομματιού.Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο στο youtube είδα πως δεν υπήρχε κι έτσι αποφάσισα να το ανεβάσω!Στο κλαρίνο ο Αλέξανδρος Αρκαδόπουλος!

Απολαύστε!
Reply
#2
τρομερή εκτέλεση...;συμφωνώ μακράν η καλύτερη.. Και δεν έχω ακούσει Σιώλο πολύ αλλά μετα από αυτό είμαι οπαδός!!!
Reply
#3
¨Παιδια΄στο 0:06 κάνει το κλαρίνο ένα "σαν ξεφύσημα" προς τα πάνω...
τσέλιγκα αυτό δεν είναι στα βίντεο σου που λες ..κάντο να ξεψυχήσει;;:confused::confused:
Reply
#4
Έχεις πολύ καλό αυτί !!! Ναι αυτό ακριβώς κάνει...Είναι ένα "glissando" πρως τα πάνω ρίχνοντας συγχρόνως την υποστήριξη από το διάφραγμα. Θέλει εξάσκηση πρώτα τα δάχτυλα και μετα συγχρονίζεις το που σταματάς την αναπνοή!!Big Grin
Reply
#5
tseligas Wrote:τρομερή εκτέλεση...;συμφωνώ μακράν η καλύτερη.. Και δεν έχω ακούσει Σιώλο πολύ αλλά μετα από αυτό είμαι οπαδός!!!

Εξαιρετική εκτέλεση και από τον Αρκαδόπουλο (εννοειταιWink αλλά και από το Σιώλο όντως!Εντομεταξύ το κλαρίνο που απεικονζεται είναι το δικό μου kohlert Big GrinCool
Reply
#6
Όπως έψαχνα για Σιώλο έπεσα πάνω στον Σπύρο Σιώλο και στα αγαπημένα μου βυζαντινα... έχουν σχέση;

http://www.youtube.com/watch?v=P-zPUmMzEPk
Reply
#7
ψάχνοντας για ""σιώλος γρηγόρης"" βγαίνει πρώτο το κλαρίνο σου Γρηγόρη!!

έχω κολλήσει με τον Σιώλο :

http://www.youtube.com/watch?v=DjdZ3QS9ksw

Κοίτάξτε στο βιντεο αυτό τι κόσμος είναι μπροστά του....Κόρρος κτλ..
Reply
#8
Πωπω Κίμωνα,ανατριχίλα!!!
Reply
#9
tseligas Wrote:Έχεις πολύ καλό αυτί !!! Ναι αυτό ακριβώς κάνει...Είναι ένα "glissando" πρως τα πάνω ρίχνοντας συγχρόνως την υποστήριξη από το διάφραγμα. Θέλει εξάσκηση πρώτα τα δάχτυλα και μετα συγχρονίζεις το που σταματάς την αναπνοή!!Big Grin

Κίμωνα θα μπορούσες να δείξεις σε ένα βίντεο αναλυτικά αυτήν την τεχνική?
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  ΦΑ Κλαρίνο από τον Ευθύμιο Παπακωνσταντίνου skaros 3 8,562 July 19th, 2016, 16:27
Last Post: tseligas
  Ο Ήλιος - Τσάμικο - Σόλο κλαρίνο tseligas 7 14,915 June 20th, 2016, 10:30
Last Post: skaros
  Ζαγορίσιος - Γρηγόρης Καψάλης skaros 7 12,874 September 24th, 2015, 17:05
Last Post: skaros
  Κλαρινο στο Λας Βεγκας evaki 1 4,816 November 8th, 2014, 15:25
Last Post: tseligas
  Τσέλιγκας και κλαρίνο tseligas 1 5,248 July 3rd, 2013, 21:42
Last Post: chitowngreek

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)