Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόοδος στο κλαρίνο
#21
Έκανα αυτό που μου είπες και πράγματι οι ψηλές νότες βγαίνουν τώρα καλύτερα!Απλά πρέπει να βρώ το ακριβέστατο σημείο γιατί καθώς ανέβαινα πολύ ψηλά κατά το κατέβασμα κάποιες φορές (λόγο του ότι ίσως είχα το χείλος μου αρκετά κατεβασμένοWink οι πιο χαμηλές νότες εσκουζαν!
Reply
#22
Πρέπει να το ανεβοκατεβάζεις δυναμικά καθως παίζεις. Δεν μένει σταθερό. Μετα σου γίνεται συνήθεια και ουτε το καταλαβαίνεις.
Reply
#23
Μάλιστα!!!!Big Grin
Reply
#24
Ρίξε μια ματια στο βίντεο με τη χρωματική και θα δεις πως ελαφρα κατεβαζω τα χείλια μου όταν παω από σολ και πάνω.
Reply
#25
Σε ποιο βίντεο αναφέρεσαι Κίμων?Αυτό που υπάρχει στο beginners course ή στα video lessons?
Reply
#26
Νομίζω beginners. Δεν έχω pc μπροστά μου αλλ είμαι σίγουρος ότι το λέω σε ένα από τα beginners.
Reply
#27
Οκ,θα το ψάξω και θα σου πω!
Reply
#28
καλησπερα Γρηγορη να σε ρωτησω επαιξε ρολο το οτι ξερεις μπουζουκι στο να μαθεις ετσι ανετα να παιζεις κλαρινο η δεν εχει καμια σχεση?
Reply
#29
bravo greg , you can make youte own backing tracks which is a big plus , how about it tseligas
Reply
#30
elen Wrote:καλησπερα Γρηγορη να σε ρωτησω επαιξε ρολο το οτι ξερεις μπουζουκι στο να μαθεις ετσι ανετα να παιζεις κλαρινο η δεν εχει καμια σχεση?

Καλησπέρα Elen!

Καταρχάς δε θεωρώ πως έχω ''μάθει'' να παίζω κλαρίνο SmileΘεωρώ πως έχω πολλά πράγματα να μάθω και να μελετήσω!Θέληση να υπάρχει η οποία...υπάρχει και με το παραπάνω!
Το ότι ασχολούμε με τη μουσική γενικότερα εδώ και αρκετά χρόνια σαφέστατα παίζει ρόλο από την άποψη κυρίως της μουσικής αντίληψης και του μουσικού αφτιού αλλά όπως επίσης και στο θέμα των δρόμων (κλίμακες,οπλισμοί κτλWink.
Το σημαντικότερο όλων όμως είναι το ότι το μυαλό έχει ''μάθει'' να είναι πολύ μπροστά από τα δάχτυλα (αν καταλαβαίνεις τι εννοώWink.
Reply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Κλαρίνο με ήχο...φλογέρας skaros 3 8,085 October 8th, 2015, 17:19
Last Post: skaros

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)